Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pěstování bonsají

Úno 1108 Autor: Redakce

Pěstování bonsají, opadávání listů, protože měla nedostatek vláhy a shoszením listů se zachránila. Pokud roslinka žije zjistíte malým řezem. Pokud je zelený, stačí rostlinu zalít, bonsai elixír stimulátor růstu a světlo Rozprašovačem zavlhčíme povrch, pak konvičkou, i s miskou dát nádobu s vodou, potřeba častěji přihnojovat Bonsaje stříháme během roku, více se rozvětví, jinak by se nevytvořila kompaktní koruna. Krom řezu musíme i v zimě přihnojovat, protože v teplých prostorách rostou bonsaje celoročně. Miska musí splňovat několik parametrů, velikost, dírka, dostatek prostoru pro kořenový bal, nejde o mučení rostlinPěstování bonsají není mučení rostlin, protože pouze pokud rostlina dobře prosívá,pak přináší tu pravou radost. Pokud u bonsají dochází k opadávání listů, je to většinou způsobeno nedostatkem vláhy. Rostlina se shozením listů brání proti vypařování vody. Jestli roslinka žije zjistíte malým řezem. Pokud je zelený, stačí rostlinu zalít s bonsaj elixírem. Jde o stimulátor růstu, který spolu se světlem udělá divy.

Jak bonsaje zalévat?

Vzhledem k malému květináči to není zrovna jednoduchý úkol, protože většina vody steče po povrchu substrátu. Pomoci si ale můžeme, když rozprašovačem zavlhčíme povrch. Pak už zaléváme standardně konvičkou a nebo dáme květináč do nádoby s vodou. pak je ale pořeba častěji přihnojovat, protože dochází k vyplavování živin.

Bonsaje stříháme během roku, více se rozvětví, jinak by se nevytvořila kompaktní koruna. Krom řezu musíme i v zimě přihnojovat, protože v teplých prostorách rostou bonsaje celoročně. Mimo to mějte na paměti, že miska neboli malý květník musí splňovat několik parametrů jako je: velikost, dírka, dostatek prostoru pro kořenový bal.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2023>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist