Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Octový čistič–přirozený a účinný pomocník ve vaší domácnosti

Pro 1115 Autor: Redakce

Dokonalá funkčnost octa jako čisticího prostředku je hospodyňkám známá už dlouho. Ocet obsahuje přírodní rozpouštědla, která mají nejen maximální čistící sílu, ale zároveň šetří životní prostředí, jež nezatěžují chemikáliemi jako prací prášky a saponáty. K čištění doposud používaný běžný ocet však na vše nestačí. Dnes jsou na trhu speciální octové čističe, často i o polovinu silnější než běžný ocet. Dokonce se nemusíte bát ani nepříjemného octového zápachu. Z mnohých z nich na vás dýchne vůně sladké broskve nebo svěžího jablka. Čističe jsou dnes k dostání i v praktickém balení rozprašovačů.

octovy cisticVelkou předností je jejich zcela výjimečná univerzálnost a přitom velmi dobrá cena. Místo nákupu několika drahých přípravků si vystačíme s jedinou láhví octového čističe, který nám umožní: Vyčistit pračku či myčku od vodního kamene a změkčit prádlo, vyleštit okna a zrcadla, odstranit vodní kámen z koupelny a WC,  zbavit vodního kamene varnou konvici, vyčistit koberce,  nablýskat podlahy, odstranit pachy z lednice a kuchyňských spotřebičů, eliminovat zápach z cigaret a domácích mazlíčků.

Na trh se teď připravuje novinka – čistič pračky a myčky na bázi přírodního octa. Ten nejen, že odstraňuje vápenaté usazeniny, ale zbaví pračku a myčku zbytků pracího prášku a tuků, které se usazují na stěnách při nízkých pracích teplotách. Jeho kyselé pH neničí hliník a prodlužuje tak životnost vaší pračky či myčky. Octové čističe se dají použít i pro máchání prádla. Zneutralizují zbytky pracího prášku, oživí barvy, a jelikož jsou na rozdíl od běžného octa čirého zbarvení, prádlo po nich nezežloutne.

Největší výhodou octových čističů je však jejich přírodní základ. Jejich používáním při čištění nevnášíte do kuchyně žádnou cizí chemii, žádné saponáty, čistíte vlastně  potravinou a nemusíte se bát, že vám někde ulpí  zbytky čisticího prostředku. Octové čističe jsou biologicky velmi dobře odbouratelné. Jejich použití doporučují i výrobci domácích čističek odpadních vod, ve kterých na rozdíl od silných čistících a dezinfekčních prostředků nehubí aktivní čistící bakterie.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist