Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Německý špic

Čvc 1330 Autor: Redakce

nemecky spicToto plemeno se řadí mezi nejstarší psy ve střední Evropě. Toto plemeno je totiž potomkem psů pocházejících již z doby kamenné. Jeho předkem je pes rašelinný a pozdější špic kolových staveb, ze kterého se vyvinula řada dalších plemen.

Vzhled

Toto plemeno je především známé pro svou krásnou srst. Tato srst díky velmi husté podsadě odstává od jeho těla. Na jeho těle také vyniká velký límec, který je kolem krku. Ocas má velmi hustě osrstěný a je nesen nad hřbetem. Jeho hlava velmi připomíná hlavu liščí. Nos má malý a kulatý. Oči německého špice jsou středně velké, mandlového tvaru. Hrudník má hluboký a velmi dobře klenutý. Tlapky tohoto špice jsou malé s kočičím tvarem. Pohyb německého špice je pružný a plynulý. Průměrně se dožívá 13-15 let.
U německého špice existují různé barevné ale i velikostní druhy.

Existuje tedy:

  • Vlčí špic– jeho barva je vlkošedá a v kohoutku dosahuje do výšky kolem 50 cm
  • Velký špic– barva je černá, hnědá, bílá a v kohoutku měří kolem 46 cm
  • Střední špic– barva je černá, hnědá, bílá, vlkošedá, oranžová, krémová, v kohoutku měří okolo 35 cm
  • Malý špic-barevné zbarvení je stejné jako u středního špice, v kohoutku měří okolo 26 cm
  • Pomeranian (Německý trpasličí špic)– barevné zbarvení je stejné jako u středního špice, v kohoutku měří okolo 20 cm

Každá z těchto variant má mít hmotnost, která by odpovídala jejich výšce.

nemecky spic malyV období línání je u německého špice potřeba pravidelné česání. Toto česání je nutné proto, aby se odstranily již odumřelé chlupy. Mimo období línání se však, ale nesmí česání přehánět. Mohli byste totiž poškodit jeho podsadu. Stejně jako u každého plemene, byste neměli zapomínat na čištění oušek a zastřihávání drápků.
Jen trpasličí špic vyžaduje pravidelnější péči o srst a také malé úpravy srsti stříháním.

Povaha

Německý špic je velmi veselý a také oddaný pes. Ovšem je to také velmi dobrý hlídač. Toto plemeno nemá problém vycházet s ostatními psy anebo dětmi. Je velmi ostražitý a inteligentní. Vzhledem k jeho výborným hlídacím schopnostem občas bývá velmi uštěkaný. K cizím lidem se chová nedůvěřivě a nenechá se uplatit žádnými dobrůtkami.

Německý špic se také skvěle hodí na kterýkoli sport nebo kynologickou disciplínu. A zde své uplatnění naleznou i trpasličí špicové, kteří mohou vyhrávat závody agility. Větší druhy špiců se mohou věnovat také i záchranářství nebo coursingu. Ve všech těchto disciplínách je německý špic velice úspěšný. Ovšem pokud nepatříte mezi fanoušky těchto sportů, špic z toho zklamaný nebude. Nejraději dělá totiž to, co jeho pán. Takže bude skvělým společníkem pro každého.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist