Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

10 psích plemen, která přímo milují zimní podmínky

Bře 2201 Autor: Claudie Kornelová

Bydlíte-li kdesi na severu země nebo v krajinách, kde bývají tuhé mrazy a přemýšlíte-li o psím miláčkovi, který takové podmínky snese, je tento článek pro vás. Představíme si 10 psích plemen, která se perfektně hodí do krutých zim a mrazů, a ještě si takové podmínky naprosto užívají.

pes

Tito pejsci milují zimní období. Zdroj foto: Pixabay.com – Mike_68

Sibiřský husky

Pokud se zmíníte o psovi, který opravdu miluje zimní podmínky, většinou každého napadne Husky. Jeho huňatý kožich a krásná malba je velmi nápadná a jen málokdo tomuto nádhernému psovi odolá. Toto plemeno pochází z nehostinných a mrazivých podmínek ze severu Asie. Jejich tělo je tak přímo stavěno na drsné podmínky. Hustá drsnější srst a mandlové oči jsou dokonale přizpůsobeny tomu, aby netrpěly při poletujícím sněhu. Jsou tak dokonale chráněni.

husky

Husky je velmi oblíbené plemeno. Zdroj foto: Pixabay.com – Sonja Lindberg

Newfoundlandský pes

Newfoundlandští psi jsou často využívány jako psí chůvy, protože se jedná o velmi mírumilovné plemeno, které si skvěle rozumí s dětmi. Mimo jiné bylo vyvinuto pro práci v mrazech a ledových vodách. Jeho kožich ho tak dokonalé chrání.

Bernardýn

Bernardýn pochází ze Švýcarských Alp, takže už to vám asi napoví, že se jedná o plemeno, kterému zima opravdu nevadí. Jeho úkolem tam bývá lokalizovat turisty a horaly ztracené ve sněžné bouři či pod lavinou. Toto masivní zvířátko je považováno za jedno z nejvíce milujících plemen na světě.

bernardýn

Bernardýn patří mezi velmi milující plemena. Zdroj foto: Pixabay.com – vlaaitje

Aljašský malamut

Aljašský malamut je nejstarším a největším plemenem využívaným k tažení saní. Užívají si být venku v zimě a dovádět ve sněhu. Jejich hrubá hustá srst jim poskytuje dokonalou izolaci. Tento věrný a milující pes byl vyšlechtěn jako smečkové zvíře. Pokud si k němu tedy pořídíte ještě jednoho, budete mít o zábavu postaráno.

Samojed

Samojed patří mezi velmi stará plemena sibiřských psů. Miluje být venku kdykoliv během roku, ale nejvíce samozřejmě v zimě. Mají velmi silnou kožešinu, která se skládá ze dvou vrstev, kdyby se proto používali také k výrobě oděvů.

samojed

Samojed má srst složenou ze dvou vrstev. Zdroj foto: Pixabay.com – cely_

Čau čau

Třebaže čau čau působí přátelsky, je to velmi rezervované plemeno. Byl sice vyšlechtěn k tomu, aby ustál kruté mrazy a jeho kožíšek je k tomu určený, ale neměl by zůstávat dlouho venku.

Vlčí špic

Vlčího špice si nejvíce oblíbili Holanďané. Toto plemeno velmi miluje lidi a je společenské. Byl určen pro přežití v arktických podmínkách, a tak to z něj dělá skvělého společníka v zimě a mrazu. V 17. a 18. století byl nedílnou součástí holandských domácností, protože jeho hustá srst jej udržovala v teple i při dlouhém pobytu u zmrzlých kanálů.

vlčí špic

Vlčího špice milují především v Holandsku. Zdroj foto: Pixabay.com – Tereza Vašnovská

Norský losí pes

Toto prastaré plemeno pochází ze Skandinávie, odkud je zvyklé lovit ve velmi tuhém mrazu. Jeho severské rysy mu zůstaly, a tak je perfektním přítelem do chladného počasí.

Tibetský mastif

Mastif má velmi tlustou kožešinu. Není divu. Pochází z Himalájí. Je tak výborným společníkem nejen do zimy, ale také rodinu, které potřebují ke svým dětem hlídacího psa. Za chladných nocí je přítulným a hřejivým společníkem.

mastif

Tohoto pejska si zamilují především děti. Zdroj foto: Pixabay.com – Dokhyi

Finský laponský pes

Finští laponští psi jsou přátelští a submisivní, ale mohou být až plaší, když se jedná o cizí lidi. Jejich úlekových reflex je většinou vypěstován ze schovávání se před sobími parohy. Laponské kožíšky je udržují v teple, ale bude potřeba investovat do kvalitního psího kartáče. Hodně línají, a tak chlupy bývají vážně všude.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist