Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Nejvhodnější krmení pro štěně

Led 1030 Autor: Redakce

Dnes už je všeobecně známo, že štěně či mladého psa je potřeba krmit rozdílně oproti dospělému psu či seniorovi.

stene

Nejcitlivější věk pro vývoj psa je totiž do věku cca půl roku. V této době bychom rozhodně na pejskovi neměli šetřit a dopřát mu ty nejlepší granulky. Vždy ale musíme mít na paměti, že krom věku zvířete, záleží i na plemeni. K sehnání jsou granulky pro štěňata psů mini, malých, středních, ale i velkých, a dokonce obřích plemen.

Všechny tyto granulky jsou vyráběny ve více příchutích jako je kuře, jehněčí, losos anebo speciální granule pro psy s citlivým zažíváním nebo alergické senzitivní psy. Je vhodné vždy vyzkoušet, jaká značka právě Vašemu štěňátku vyhovuje. Můžeme si vybrat z několika cenových kategorií od levných obyčejných granulí, které v sobě ale obsahují pouze asi 10 % masa až po super prémiové granulky. Tyto dražší granule ale štěněti poskytnou 100 % vyváženou stravu, včetně extraktů z mleziva, které podporuje štěněcí imunitu. Součástí granulí pro štěňata a juniory velkých plemen jsou vitamíny a minerály podporující zdravý vývoj kostí a kloubů.

granule pro stene

Kdy přejít na granule pro dospělé psy?

Věk, do kdy se psíček považuje za štěně se liší podle plemene. Malým rasám psů bychom měli granule pro štěňata dopřát asi do jednoho roku věku. U velkých plemen krmíme těmito speciálními granulemi až do dvou let. Následují granule pro dospělé psy a od sedmi let pro seniory.

U většiny značek pak seženete i mezistupeň, tedy granule pro juniory.

Je potřeba psíkovi ještě dopřát?

Psa rozhodně nikdy nekrmte zbytky od oběda. Co se pamlsků týče, sáhněte po sušených masech či mléčných bonbonech pro štěňátka. Nezapomeňte také na propriety na kousání. K dostání jsou různě velké kosti z buvolí kůže. Ty pomohou v odstranění plaku ze zubů a navíc posilují psí dásně. Stejnou službu provedou i speciální dentální hračky.

zvykaci kosti pro psy

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Nejvhodnější krmení pro štěně
  • Eduard Kubatko 17.9.2021 (10:54)

    je vhodne pridavat k granulim varenouu korenovouu zeleninu .Dekuji Kubatko

  • Pavel, Hradec Králové 31.1.2010 (14:22)

    Dobrý den vážená redakce. Dovoluji si reagovat na příspěvek o granulích pro štěňata. Psy chovám již od mládí a nejvíce se mi osvědčilo pejsky neodbývat suchým krmivem, ale vařit. V konečném důsledku to až tak náročné na čas ani finance není. Dám vařit zbytkové výsekové maso do velkého hrnce a těsně před změknutím přidám přílohu (těstoviny nebo rýži). Vše dohromady uvařím do měkka. Následně přidám pytlík mražené zeleniny (mrkev s hráškem), která se mi v masové směsi pouze prohřeje a neztratí tak vitamíny. Takto připravené krmení vydrží v lednici s přehledem 3 dny a psi výborně prospívají.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist