Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nano impregnace a ochrana materiálů

Dub 1210 Autor: Redakce

nano impregnaceNa našem webu se často dozvíte také é technologických novinkách. Dnešní článek nebude výjimkou. Nanotechnologie je bezesporu fenoménem dnešní doby. Na jejich vývoji spolupracovali různé instituty vysokých škol i komerční společnosti. Díky tomu byla vynalezena technologie nano materiálů, ale také nano impregnace, která dodává různým materiálům o mnoho delší životnost. Když jsme zmínili možnost impregnování velkého množství materiálů, měli jsme na mysli impregnaci textilu a kůže, ale také dřeva, keramiky a kamene.

Nano impregnaci využijete i pro ochranu skla, kovových a nerezových povrchů.

Jak nano impregnace funguje?

nano ochrana drevaNapříklad klasická impregnace kožených bot je všem známá. Boty očistíme, nastříkáme impregnací a ta tam nějakou dobu vydrží. Nano impregnace obuvi má oproti té klasické několik výhod. Jelikož pracuje na atomární úrovni, vytváří na povrchu materiálu neviditelný film. Ten chrání proti vodě a různým nečistotám po dlouhou dobu, protože je velmi odolný vůči otěru. Tyto velmi účinné ochranné vlastnosti souvisí také se snadným čištěním.

Na ošetřeném materiálu neulpívají žádné nečistoty-jedná se o efekt lotosového květu.

Výrobky pro nano impregnaci nové generace dodává společnost NanoConcept se sídlem českého zastoupení distribuce v Brně. I v české republice tedy můžeme nakoupit impregnaci na boty, oděvy a podobně. Nano impregnaci totiž využijete i v domácnosti-na ošetření čalouněných pohovek a dalšího nábytku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2023>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist