Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Místo pro dokonalé líčení aneb Co nesmí chybět na toaletním stolku s kosmetikou?

Říj 2231 Autor: Komerční sdělení

Nepohodlné líčení v malé koupelně za nelichotivého nasvícení a s přeplněnými dózami? Pokud máte doma trochu místa navíc, udělejte si radost a zařiďte si kosmetický stolek. Díky němu bude denní péče a zkrášlování relaxačním rituálem. Kam stolek na kosmetiku postavit a jak jej vybavit?

Foto: myboys.me, Shutterstock.com

Kosmetický stolek jako oáza klidu

Toaletní stolek sice zabere trošku místa, poskytne vám však organizovaný a vlídný prostor na každodenní kosmetickou rutinu. Aby svůj účel plnil co nejlépe a nestal se jen odkladištěm laků na nehty, řasenek, voňavek a dalších nezbytností, věnujte čas promyšlení jeho umístění i zařízení.

Kam s ním? Pro umístění kosmetického stolku je klíčové světlo

K dokonalé úpravě potřebujete dostatek denního světla, případně přídavné umělé osvětlení. Stolek umístěte k oknu nebo k jeho nejbližší stěně a doplňte jej směrově nastavitelným stolním osvětlením. To vám pomůže, když bude venku tma či sychravo nebo při detailním líčení.

Nejčastěji se toaletní stolek umisťuje do ložnice, kde budete mít na pečování o zevnějšek klid a soukromí. Své místo však může najít i v prostorné koupelně, šatně, na chodbě nebo v klidném rohu obývacího pokoje. V blízkosti by měla být zásuvka kvůli snadnému zapojení elektrických zařízení.

Tip: Nemáte na kosmetický stolek tolik prostoru? Připravte si „stolek v boxu“ – všechny své kosmetické potřeby umístěte podle typu do menších krabiček, stojánků a dóziček. Ty pak úhledně naskládejte do většího úložného boxu či krabice, ideálně jen v jedné vrstvě, abyste vše viděla na první pohled. Kosmetický box pak můžete rozložit na kterémkoliv stole v bytě s vhodnými světelnými podmínkami a po nalíčení či očištění pleti jej zase snadno uklidíte, aby nepřekážel.

Jak si zorganizovat toaletní stolek?

  • Zrcadlo by mělo být dostatečně velké, abyste v něm pohodlně viděla celou svou hlavu včetně vlasů (kvůli úpravě účesu). Při detailní práci pak oceníte samostatné zvětšovací zrcadlo.
  • Veškeré produkty k péči o pleť rozdělte do menších organizérů podle typu a barev. Umístěte je na stolek tak, abyste měla kosmetiku k jednomu účelu na jednom místě (na pleť, líčení očí, rtů, odličování apod.).
  • Jednotlivé krabičky uložte podle frekvence používání – ty, které máte v ruce nejčastěji, dejte na snadno přístupné místo, ostatní mohou být za nimi či stranou.
  • Potřeby pro úpravu vlasů – hřebeny, sponky, fén, kulmu a další – schovejte do šuplíku či do větší krabice, aby byly pohromadě.
  • Do druhého šuplíku či další krabičky pak umístěte všechny šperky a ozdoby, kterými svůj vzhled finálně podtrhnete.

Místo pro relaxační rituály i dokonalý vzhled

Aby byl váš stolek stále pěkným doplňkem pokoje, nezapomínejte jej po každé rutině uklidit. Své pomůcky pravidelně čistěte a u produktů kontrolujte datum spotřeby. Příjemné prostředí a pravidelná péče se pak odrazí i na vaší pleti a náladě.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist