Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Mírný a přátelský pes-Landseer

Čvc 1324 Autor: Redakce

LandseerToto plemeno má svůj původ v Anglii, kde sloužil především jako tažný a řeznický pes. Na ostrov Newfoundland se dostal s místními rybáři a osadníky, kde díky spojení s místními psy získal své černo-bílé zbarvení, mohutnou stavbu těla a velkou lásku k vodě.
Jako samostatné plemeno vznikl až v roce 1956, kdy byl uznán FCI. Do této doby byl považován za typ novofundlandského psa. Své pojmenování toto plemeno získalo díky malíři Edwinovi Landseerovi. Tento malíř zvýšil popularitu těchto psů zejména obrazem Významný člen lidské společnosti. V České republice je zatím velmi málo rozšířené, ročně se u nás odchovají asi dva vrhy.

Vzhled

V kohoutku tento pes dosahuje do výšky 72-80 cm, fenka 67-72 cm. Váha není standardem dána, ale většinou se pohybuje mezi 50-68 kg. Základní barvou je bílá s černými fleky. Čenich, límec, hrudník, končetiny a ocas musí mít bílé zbarvení. Jeho srst je dlouhá, hustá a rovná. V toleranci jsou například černé skvrny v jinak bílém zbarvení. Na zadní části těla je také tolerováno jemné zvlnění zadní části těla.

Landseer psiJiž ve štěněcím věku potřebuje landseer celkem hodně krmiva. Krmivo by mělo být kvalitní a vyvážené. Kvalita krmiva je důležitá zejména protože, jejich růst je velmi rychlý a tělo v dospělosti musí být silné a osvalené. Tito psi jsou mnohem šťastnější v zimě než v teplých měsících. Celoroční pobyt na zahradě jim vyhovuje, ale pokud je vezmete do domu, zlobit se určitě nebudou. Ovšem nejsou vhodní na chování v bytě. Díky jejich předkům jsou velkými milovníky vody. Návštěvou nějaké řeky jim určitě zpříjemníte život v letním období. Landseer se ovšem rád vrhne do vody i v zimě, protože jejich srst je hustá a mastná s podsadou a díky tomu jim jen tak nepromokne. Jejich tlapy jsou vybaveny silnými plovacími blánami a jsou také výbornými vodními záchranáři.

Landseer je velice milé a společenské plemeno

Moc rád se mazlí a skvěle vychází i s dětmi. Děti ani nemusí být z jeho rodiny. Je to velmi vyrovnaný, sebevědomý a samostatný pes. Také dokáže být naprosto oddaný svému majiteli. Rozhodně nepatří mezi agresivní plemena. Ani štěkat ho neuslyšíte moc často. Pokud je to ale nutné, dokáže svou rodinu a své území velice dobře ochránit.
Landseera si velmi snadno získáte pomocí vlídného přístupu, ochotně vás bude poslouchat a s jeho výcvikem nebudete mít žádné problémy. Musíte však být ve výchově důslední, ale toto pravidlo platí téměř u každého plemene. Landseer se pro vás jistě stane skvělým a milujícím rodinným společníkem.

Landseer lezici

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist