Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Milý pes ze Středomoří-Maltézský psík

Čvn 1329 Autor: Redakce

maltezsky psikTento pejsek pravděpodobně pochází z Malty, ale může také pocházet ze sicilského města Melita. Toto plemeno patří mezi jedno z nejstarších plemen vůbec. Již ve středověku patřil mezi pravidelné společníky evropské šlechty a jeho popularita v těchto dobách určitě neklesla.

Předkové tohoto pejska žili v přístavech a přímořských městech ve Středomoří. V těchto městech s oblibou lovili myši nebo krysy, kterých v těchto oblastech byla velká spousta. První zmínky o tomto plemenu pocházejí již z roku 370 př. n. l. Zmínil se o něm řecký spisovatel Kallimachos a označil ho jako skvělého společníka pro dvorní dámy. Původní plemeno již dnes téměř vyhynulo, díky značnému křížení tohoto plemene například s pudly nebo s miniaturními Španěly. Dnes je toto plemeno velmi oblíbené a vyskytuje se až v 9 různých barevných kombinacích.

Vzhled

Dosahuje do výšky 20-25,5 cm. Jeho srst by správně měla být dlouhá, hedvábná a bílá beze skvrn a proto byste této srsti měli věnovat opravdu velkou pozornost. Hodně majitelů ale svým pejskům srst v letním období stříhá, protože udržovat jeho dlouhou srst je velmi náročné. V teplých měsících by bylo nutné pejska koupat téměř denně a to by ani pejskovu zdraví neprospívalo. Správně byste tohoto psíka neměli vystavovat chladu nebo prudkým dešťům, protože srst nemá žádnou podsadu. Nohy má krátké, ale jeho zadní nohy se mohou pyšnit velkými svaly. Jeho tlapky jsou malinké a kulaté a polštářky by správně měly být černě zbarvené. Oči má navzdory své postavě celkem velké a oválné se zbarvením do tmavě hnědé. Čenich musí mít vždy černé zbarvení, stejně jako jeho tlapky. Ouška má dlouhé, přiléhavé k hlavě s velmi silnou srstí. Jeho ocas je opět velmi bohatě osrstěný. 

Charakter

maltezsky psik agilityJeho povaha je velmi oddaná, přátelská a milá. Mimo to, je ale také velmi aktivní a plný energie. Je to výborný domácí mazlíček. Ovšem je také velmi učenlivý, inteligentní a hravý. Mohou také být výbornými hlídači, kteří nám vše oznámí hlasitým štěkotem. Bývá však velmi nekonfliktní, ale ostatní drobná zvířata a kočky většinou zahání, ale nikdy by jim neublížil. Správně byste s tímto pejskem měli zacházet velice opatrně. Tito psíci jsou totiž velice citlivý a velmi rychle dokáží vycítit špatnou náladu svého pána.

Radost těmto pejskům uděláte i tím, že je vezmete na dlouhou procházku, nebo s ním budete navštěvovat agility. I přes svůj malý vzrůst jsou tito pejsci velice aktivní. Smutní však ani nebudou, pokud budete žít neaktivním životem. Tyto pejsky uděláte šťastné tím, že je budete milovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist