Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Milujeme kávu, ale víme o ni vše?

Čvn 1206 Autor: Redakce

Káva je doslova neuvěřitelný nápoj. Povzbudí, zahřeje, výborně chutná. Kávu si většinou vychutnáváme s přáteli nebo jen tak, doma u televize. Každý má rád přípravu podle svého. Už jsme se ale naučili vyhledávat podniky, kde umí uvařit tak lahodný tmavý mok, že se tam vždy rádi vracíme. Kapučíno s mléčnou pěnou tak hustou, že jen těžko propadne kostka cukru, to je to pravé potěšení, které zahřeje i na duši. Na chvíli zapomeneme na všechny problémy všedního života. Jak uvařit dobrou kávu, jak ji vybírat a spoustu dalších informací pro všechny, kteří kávu milují stejně jako my v redakci, nám představí velmi sympatická, šikovná, milá a podnikavá Petra Veselá.

Petra je několikanásobnou mistryní České republiky v přípravě kávy a v oboru baristky pracuje již osm let.

kniha o kaveVše začalo otevřením kavárny U Zlatého korálku v Jílovém u Prahy. Tam se postupně sama naučila správnou přípravu kávy a přihlásila se do soutěže v přípravě nejlepší kávy. Tuto soutěž několikrát vyhrála a účastnila se i mistrovství světa.

Kniha O kávě

Koncem roku 2010 vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Smart press Knihu O kávě. V knize si můžete přečíst o cestě zeleného zrnka z plantáží do pražírny, odkud káva putuje až do Vašeho šálku. Petra v knize popisuje různé způsoby přípravy kávy, ať už ty profesionální, tak i ty na doma. Seznámíte ses historií kávy, o jejich odrůdách, pražení i mletí. To vše totiž ovlivňuje konečnou chuť kávy. Ostatně věděli jste, že kávu můžete degustovat podobně jako víno? Pokud byste chtěli vědět o kávě a její správné  přípravě více, Petra Veselá pořádá kurzy v přípravě kávy.

Kurzy přípravy kávy

Můžete si vybrat kurzík přípravy domácí kávy, základní profesionální kurz nebo také kurz latte art – malování na cappuccino. Kurzy je možné věnovat jako dárek. Více informací naleznete na stránkách www.kavovekurzy.cz

Pokud byste chtěli přijet do Jílového na výbornou kávu, kavárnu najdete na náměstí přímo pod radnicí. Buďte s jisti, že zde nejste na kávě naposledy. Více informací na stránkách www.zlatykoralek.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist