Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Malý velký pes-Shih-tzu

Srp 1305 Autor: Redakce

Shih-tzuPůvod tohoto plemene není úplně známý, nejspíše má však pochází z Tibetu. Vědci se domnívají, že předky Shih-tzu chovali tibetští mniši ve svých klášterech. V 8. století byly vztahy mezi Čínou a Tibetem přátelské, zejména díky náboženství. To mělo velký vliv na rozšíření plemene Shih-tzu do Číny. Přezdívalo se mi Lví pes, protože lev je symbolem budhismu. Toto plemeno bylo Tibeťany považováno za posvátné, ve kterém přežívá duše zemřelého mnicha nebo kněžího. Až na konci 12. století se chov tohoto plemene rozšířil i do domácností. Největší oblíbenost v Číně se mu dostala v 17. století. Číňané je začali křížit s jinými malými plemeny, aby dosáhli co nejmenšího vzhledu.
Shih-tzu se poté stal velmi oblíbeným u císařů a u vyšší společnosti. Až do roku 1908 byl vývoz tohoto plemene z Číny zakázán. V Evropě se toto plemeno objevilo v roce 1931 a to ve Velké Británii. USA se tohoto plemene dočkali až v roce 1938. V roce 1940 byl Shih-tzu uznán jako samostatné plemeno ale výstav se mohl účastnit až v roce 1969.

oblecky Shih-tzuShih-tzu dosahuje v kohoutku do výšky 26,7 cm a jeho váha je v rozmezí mezi 4,5 až 8,1 kg. Jeho hlava je široká a kulatá. Rozestup mezi očima je velký. Na jeho černém nose má velký knír a srst rostoucí směrem nahoru. Jeho srst je dlouhá, padající přes oči. Oči jsou velké, tmavé a kulaté s velmi přátelským výrazem. Uši jsou velké, dlouhé a svěšené a velmi splývají s okolní srstí. Jeho hřbet je rovný, hruď je široká a hluboká. Jeho zadní končetiny jsou kratší ale velmi svalnaté. Jeho pohyb je velmi plynulý.

Shih-tzu je velice náročné plemeno v péči o srst

Denně se musí rozčesávat, aby nezplstnatěla. Srst na hlavě je dobré dávat do culíku, aby ho nebolely oči. Jeho oči se ale musí pravidelně kontrolovat a prokapávat, protože jsou velice citlivé. Pravidelně by se také měly kontrolovat uši.

pes pro rodinu Shih-tzuShih-tzu je opravdu velice inteligentní a pohyblivý pejsek. Nevyžaduje kolem sebe hodně prostoru, takže je vhodný i na chov do bytu. Svého majitele naprosto miluje, chová se k němu přítulně a přátelsky. K cizím lidem je ale nedůvěřivý a chová se velice ostražitě. Je to velmi hrdý, sebevědomý a nezávislý pejsek. Je také velmi hravý a neposedný.

Velice lehce se přizpůsobí svému majiteli. Pokud jeho majitel bude starší, rád se od něj nechá rozmazlovat. Pokud se dostane do aktivní rodiny, rád bude skotačit. Bez problémů se s ním také můžete věnovat například agility.

Článek na téma Psí plemena dělená podle využití najdete na webu psi-moda.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist