Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kvalita, úspora a design – tři věci, které potřebujete vědět před vaší výměnou oken

Kvě 1509 Autor: Monika Harcarikova

S příchodem delších dnů a teplejšího počasí přichází v mnoha domácnostech na řadu dlouho plánovaná výměna oken. Tu byste neměli omezit pouze na výběr dodavatele kvalitních oken a montážní firmy. Důležité je také zvolit vhodné zasklení pro maximální tepelnou úsporu a v neposlední řadě design, který ideálně padne k vašemu domu.

Kvalita je základ

okno trojskloPro výběr kvalitních oken jsou rozhodující použité komponenty: dvojité nebo trojité izolační zasklení různých tlouštěk, kování a také okenní profily. Dnešní moderní novostavby i rekonstruované starší domy při stavbě či renovaci vyžadují okna, která budou ruku v ruce s designem plnit i maximální požadavky tepelných úspor. Základním kamenem je výběr vhodného okenního profilu, který se musí vyrovnat s hmotností skel a dá se dobře ukotvit. Velká tloušťka a kvalita vnější stěny okenního profilu rozhodujícím způsobem přispívají k ochraně proti vloupání a zlepšují tepelné i zvukové vlastnosti oken. Z těchto důvodů byste se neměli bát zvolit pro vaší výměnu nejvyšší třídu A. Velmi důležitý je také vybrat vhodný tvar okna, ať už klasický hranatý design či systém s oblými tvary.

Úsporné a inovativní řešení

Velmi populárním řešením je například VEKA SOFTLINE 82. Tento systém se svou sedmikomorovou geometrií rámu a trojitým zasklením patří mezi profily s vysokou tepelnou úsporností, zvukovou izolací a extrémní životností a bezpečností. Hluboké zapuštění skla do profilu redukuje tepelné mosty a zabraňuje srážení vody. S elegantními tvary a lehce zaoblenými hranami pro mimořádně malou pohledovou šířku je vhodný pro novostavby i pro rekonstrukce starších domů.

Velkolepý výhled

okno vyhledÚsporný a inovativní systém však nemusíte využít pouze pro vaše nová okna, ale také pro zdvižně posuvné dveře. VEKASLIDE 82 představují perfektní doplněk právě okenního systému SOFTLINE 82. Mají exkluzivní vzhled v klasickém designu SOFTLINE, vynikající tepelnou izolaci, dokonalé funkce i optimální vlastnosti z hlediska provedení. Jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro renovované objekty. Hladké plochy rámů beze spár a rušivých hran podtrhují atraktivní design nového výrobku, stejně jako dokonalá návaznost křídla, zárubně a prahu. Zároveň nemají žádná viditelná těsnění, takže nežádoucí „smuteční okraje“ patří skutečně minulosti.

Na barvě opravdu záleží

okno cerveneBarevná okna a dveře dodávají vašemu domu specifickou tvář a zároveň ucelují jeho vzhled v závislosti na okolí. S rozsáhlým výběrem univerzálních barev a dřevěných dekorů nabízí VEKA individuální řešení pro každého. Barevnou úpravu oken a dveří můžete harmonicky sladit s každým typem domu a úpravou fasády, lze je použít z jedné nebo z obou stran, a také je můžete jakkoli kombinovat; dokonce různé barvy z vnitřní a vnější strany.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist