Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kotle na dřevo Viessmann: Tradice spojena s maximální úsporou

Srp 1612 Autor: Redakce

kusove drevoVytápění interiéru představuje pro většinu domácností jednu z nejdůležitějších otázek. Právě na topení lze totiž ušetřit nemalé finanční prostředky. Nejdůležitější roli hraje zejména výběr tohoto správného kotle. My se soustředíme na modely určené na tuhá paliva od společnosti Viessmann. Představovat tohoto mezinárodního výrobce vytápěcích systémů snad ani není nutné. Jedná se totiž o světoznámou firmu působící na trhu již do roku 1917. V současnosti společnost zaměstnává zhruba 11 600 zaměstnanců a její roční obrat se pohybuje okolo 2,2 miliardy eur. Své zastoupení má v 74 zemích světa. My se zaměříme na nejnovější modely kotlů na tuhá paliva vyznačující se vysokou efektivitou spalování a maximálním výkonem.

Odborník na štípané dřevo Vitoligno 250-S

Vitoligno 250-SVelmi důležité je u kotle na dřevo dokonalé spalování. Naším prvním tipem z nabídky společnosti Viessmann je proto model Vitoligno 250-S. Jedná se o topný kotel, který byl zkonstruován speciálně na spalování štípaného dřeva. Důkazem tohoto tvrzení budiž skutečnost, že při výkonech pohybujících se okolo 75 kW můžeme do plnicího prostoru dávat polena až o celkové délce 0,5 m. Když se výkon zvýší na 85 kW, není problém dát dovnitř i kusy o délce 1 m. Spalování je v každém případě maximálně čisté, což se projevuje na účinnosti zařízení pohybující se až na 92 %. Výborná je i regulace tepla, a to až do úplného vyhoření paliva. Toho se hned tak obávat nemusíte, jelikož kotel nabízí spalovací prostor s objemem od 185 až do 500 litrů. Oblíbený je jak u majitelů rodinných domů, tak i v průmyslových budovách, garážích a dalších místnostech. Pokud potřebujete vytápět za pomocí topného oleje, klidně můžete. Vitoligno 250-S disponuje všemi vhodnými přípojkami pro jeho spalování.

Flexibilní společník Vitoligno 250-F

kotel na kusove drevoMnozí z nás nemají tolik času, aby prostě v určitých krátkých intervalech museli přitápět. Právě v tomto případě se vyplatí vsadit na maximálně flexibilní provedení kotle. Výbornou volbou je model Vitoligno 250-F, který se vyznačuje nejen ručním, ale i automatickým plněním. Ručně se vkládá pouze štípané dřevo, jinak kotel funguje automatickým způsobem. Určen je nejen na zmiňované štípané dřevo, ale i na štěpku, dřevěné brikety anebo hobliny. Výborné je i využití tohoto kotle na pelety. Díky výkonu pohybujícím se od 35 do 100 kW si jej oblíbili jak lidé v domácnostech, tak i podnikatelé, kteří potřebují vytopit průmyslové objekty. Na kompletní automatiku se můžete spolehnout i při jeho zapalování a odpopelnění. V letním období můžete také zvolit režim pitné vody, který je k dispozici ve variantě se zásobníkovým ohřívačem vody.

Maximální výkon s kotlem Vitoflex 300-UF

Vitoflex 300-UFTento typ slibuje naprosto neomezené nasazení s nejvyšším výkonem. Vitoflex 300-UF je konstruován speciálně na ty nejtvrdší podmínky. Jeho dimenzování odpovídá vytápění velkých budov a prostor, se kterými si často neví jiné kotle na biomasu rady. Určen je právě na biomasu a topit můžete prakticky jakýmkoli dřevěným materiálem, a to dokonce i mírně vlhkým dřevem. Spolehnout se u tohoto kotle Viessmann lze na maximálně čisté spalování spojené s vysokou výhřevností. Důmyslně je proveden především celý systém kombinovaného posuvného roštového a podsuvného topeniště. Podávací rošt fungující na technologii šneku a postupně dodává palivo až do žárové kopy. Po cestě se navíc polena ještě efektivně vysušují, takže spalování proběhne s vysokou účinností. Vysokou kvalitu výrobku ještě podtrhne složení spalovací komory, která je vyšamotována jak lisovanými, tak i pálenými šamotkami, které obsahují vysoké procento oxidu hlinitého. Kamna jsou díky tomu vysoce odolná a vydrží velmi dlouhou dobu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist