Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Konečně způsob, jak snadno pěstovat zeleninu na balkoně

Kvě 2104 Autor: Komerční sdělení

Pěstujete, nebo plánujete pěstování zeleniny na balkoně? Pak asi znáte běžná úskalí. Rostlinky snadno pod sluncem vysychají, přehřívají se. Aby se jim dařilo, potřebují mnoho hnojiva. A tak se často toužené pěstitelské úspěchy nedostavují.  Český nápad řeší obě tyto nesnáze a přináší pěstování na balkoně s využitím základních, přírodních procesů.

BerDík

Foto: berdik.bio

Balkonoví pěstitelé dobře vědí, že sklízet sladká domácí rajčátka je skvělé, ale taky náročné. Rostliny jsou v malých květináčích na přehřátých balkonech vystavovány extrémním teplotám. Omezené množství živin v substrátu je potřeba řešit umělými hnojivy, jejichž výběr nebývá snadný, protože každému záleží na tom, co si nakonec sklidí ve své zelenině.

BerDík

Foto: berdik.bio

A tak vznikl český nápad na pěstební nádobu na balkon, která pojme 150 l substrátu a navíc kompostér. Je to vlastně systém vertikálních záhonků, do kterých můžete osadit až 20 rostlin. Jeho tvůrci mu dali jméno Berdík – jako spojení slov BER a DĚKUJ.

Konstrukce Berdíka je navržena do rohu i malého balkonu, díky čemuž ušetříte spoustu místa. Ale jeho největší výhodou je kompostér, který vede právě zadním rohem a je zakrytý víčkem. Do kompostéru pravidelně vyhazujete svůj bioodpad, který žížalky přetváří ve vermikompost. Kromě toho, že žížalky provzdušňují půdu, tvoří také tzv. žížalí čaj, který můžete použít pro znovu-zálivku. Je to vlastně tekutá forma vermikompostu a bývá označována za nejvyváženější přírodní hnojivo pro všechny rostliny světa.

Díky tomu, že je mnoho rostlin umístěno společně do jedné veliké nádoby, vytváří se přirozené mikroklima a rostliny si spolu s velikým objemem substrátu lépe udržují tepelnou stabilitu i vlhkost.

Berdík na balkon je na trhu druhým rokem a pěstitelé si ho velmi pochvalují. Nejčastěji pěstují cherry rajčátka, papriky, okurky, ředkvičky, saláty, jahody, bazalku, mátu a všechny různé bylinky. Více informací se dozvíte na www.berdik.bio.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist