Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Klíšťata na zahradě

Čvc 1102 Autor: Redakce

Klíště je velmi nebezpečný parazit lidí i zvířat. Bohužel se zdaleka neobjevuje jen v lese a na loukách. Klíšťata najdeme dnes a denně také na zahradách a v parcích. Bránit se můžete buď repelenty ve spreji nebo repelentními náramky. Zvířatům nasaďte antiparazitní obojek nebo použijte kapičku za krk. Pokud už vás ale věčné používání repelentů nebaví, můžete použít postřik proti klíšťatům, který vyhubí klíšťata a další savý hmyz v okolí domů. K-OTHRINE 25 SC je stabilizovaný suspenzní koncentrát insekticidního přípravku pro použití venku (pro hubení klíšťat, blech a komárů), ale i v bytě (pro hubení švábů, molů a podobně).

Kdy  a jak aplikovat postřik proti klíšťatům

postrik proti klistatumCeloplošný nebo pásový postřik je nejlépe aplikovat v dubnu a v září, kdy se líhne druhá generace klíšťat, ale lze aplikovat i teď-a to postřikem trávníků a keříků do výšky 30 cm. Výš se klíšťata neobjevují.

Použijte ruční postřikovač a pokud je to možné, nastavte hustější postřik, který lépe pokryje celou zelenou plochu.

I přesto se doporučuje kolmý postřik, kdy každou plochu projdete dvakrát. Nikdy postřik nepoužívejte na kulturní plodiny určené ke konzumaci. Na zahrádku můžeme vstoupit hned po zaschnutí přípravku po několika hodinách. Postřik nezapomeňte zopakovat v průběhu září.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist