Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jste aktivní a chcete zvíře? Pořiďte si potkana!

Kvě 1225 Autor: Redakce

potkaniOd malička jsem toužila po nějakém zvířátku a rodičové byli proti a čekali, až z toho vyrostu. Nevyrostla jsem z toho, rodičovstvo ale nepovolilo, takže jsem si svoje první domácí zvíře pořídila až teď, v 27 letech. A je to potkan Agáta. Když nemáte žádné zkušenosti s chovem jakéhokoliv zvířete, je to trochu skok do neznáma, ale potkana můžu jako startovací zvíře jednoznačně doporučit. Kromě toho, že je prostě úžasný, má spoustu konkrétnějších dobrých vlastností. Je chytrý, čistotný, nenáročný na chov, žere všechno (nejlépe granule pro potkany), můžete ho všude vozit s sebou.

Je tolik vyšlechtěných variant, že si každý najde toho svého – alergici mohou mít potkana bez srsti, kdo nemusí ty jejich ocásky (zajímavé, jak tohle lidem vadí, mě připadají krásné), může mít potkana bez ocasu. Jsou bílí, černí, flekatí, velcí, malí, ušatí… prostě výběr je neskutečný.

Jsem docela akční, proto jsem zvíře dlouho zvažovala: Který s vámi může na celodenní výlety ve všech ročních obdobích? Kterému nemusíte brát všude s sebou kila žrádla a vybavení? Který ubytujete lehce kdekoliv i ve stanu? Který s vámi může do všech dopravních prostředků? Potkan! A navíc je chlupatý, milý, přítulný, učenlivý a má k vám vztah, ne jako třeba pakobylka. První den, když jsem Agátu od kamarádky koupila, už jsem nic neudělala, musela jsem jí pořád pozorovat. Žije totiž většinou na mém pracovním stole. Zrovna teď provádí osobní hygienu ve svém domečku. Procestovala už se mnou kus světa a vypadá to, že jí to ani v nejmenším nevadí. Beru jí všude s sebou. Teď už vím, že je ze mě naprostý „potkanofil“.

Martina

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist