Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jarní úklid pohodlně

Bře 1308 Autor: Komerční sdělení

LOGO SPONTEXPříroda se pomalu probouzí ze zimního spánku, sluníčko nám začíná dopřávat trochu více svých paprsků a pro některé to může značit, že jaro je téměř na spadnutí. Sice si na teplé dny ještě počkáme, ale pro mnohé hospodyňky již nastal čas jarního úklidu.

Jak sluníčko prosvítilo naše domácnosti, ukazují se zase čmouhy na oknech, prach všude kolem nás a různé nečistoty, kterých jsme si dodnes nevšimli.

Před celým maratonem úklidu nejdříve všude odstraníme pavučiny na stěnách, v rozích, na chodbě a schodišti. Úklid pavučin Vám usnadní Spontex Triangl teleskopický smeták, na kterém oceníte především to, že nebudete muset balancovat na židli s koštětem. Pohodlně odstraníte pavučiny díky teleskopické tyči, která se dá natáhnout až do 3 metrů. Dosáhnete tak i do špatně dostupných míst. Speciálně tvarované štětiny do trojúhelníku skvěle přilnou do rohu.

Úklid kuchyně

multi uterkaPoté začneme úklidem v kuchyni, kde nás čeká nejvíce práce. Ideální je začít ze shora dolů, abychom si znovu neznečistili již uklizená místa. Otřeme nejprve vršek kuchyňské linky, kde se nejvíce usazuje prach. Pokud zde máme vystavené např. skleničky, vázy, ozdoby atd. umyjeme je, nebo vyleštíme prachovkou. Skvělým pomocníkem na utírání prachu je Spontex Multi utěrka z mikrovlákna.

Struktura mikrovlákna pohlcuje prach do sebe a nehrne jej před sebou. Úklid s mikroutěrkou je účinný i bez použití jakéhokoli čisticího prostředku.

Multi utěrka je univerzální, můžete ji tak použít nejen na utírání prachu, ale i na mytí nádobí, utírání kuchyňské linky a všech možných povrchů. Překontrolujeme obsah skříněk kuchyňské linky, prach a nečistoty se usazují na policích, drobečky a drobné nečistoty nám zapadnou do šuplíků s příbory a dalšími pomůckami. Je potřeba otřít všechny police, vyměnit podkladový papír a přerovnat všechno nádobí. Když máme všechno otřené a srovnané, můžeme se vrhnout na utírání prachu v obývacím pokoji a ložnici. Opět začneme od vrchu, abychom si nenahrnuli prach a nečistoty na již otřená místa.

Úklid koupelny

bad putzS úklidem v koupelně nám pomůže speciálně navržená viskózní houbička Spontex BadPutz.  Když se podíváte zblízka na umyvadlo, pračku nebo sprchový kout (popřípadě vanu), najdete drobné nečistoty, vodní kámen, prach smísený s kapkou sprchového gelu, které se těžko odstraňují. Bojíte se použít klasickou houbičku, protože by mohla drsnější abrazivní část poškrábat povrch sanity? Viskózní houbička BadPutz  je speciálně navržena pro čištění citlivých povrchů jako je sprchový kout, vana, umyvadlo. Houbičku můžete využít jak na čištění (abrazivní část), tak i na utírání povrchů z druhé strany, kde je viskózní část. Viskóza je vysoce absorpční, dokáže pohltit až 12 x více tekutin než je její vlastní hmotnost. Velmi rychle usychá a tím se snižuje výskyt nežádoucích bakterií.

Okna-také už přes ně nevidíte?

Utírání prachu a nečistot je za námi, můžeme se tedy vrhnout na umývání oken. Neradi si máčíte ruce ve vodě? Než umyjete všechna okna, Vaše pokožka je celá rozmočená a citlivá. Okna se Vám budou pohodlněji čistit se Spontex Teleskopickou stěrkou na okna. Mytí oken se tak stane příjemnou a pohodlnou činností, jelikož nemusíte vůbec přijít do kontaktu s vodou. Kvalitní molitanovou částí potaženou látkou důkladně odstraníte prach a nečistoty ze skla.

cisteni okenDruhou stranou, kde je gumová stěrka, stáhnete zbylou vodu ze skla téměř do sucha. Zbavíte se nošení židle nebo štaflí sem a tam, jelikož má stěrka lehce nastavitelnou, teleskopickou tyč, která je až 120 cm dlouhá. Dosáhnete tak na celou výšku okna. Pokud chcete, aby se Vám okna více leskla a neděli se Vám šmouhy, můžete si přidat do vody několik kapek octa.  

Skvrny snadněji odstraníte a okna se budou lesknout. Aby byla okna dokonale uklizena, nesmíme zapomenout na otření parapetů.

V příštím článku se zaměříme na čištění a péči o podlahu. Více info na spontex.cz

LOGO SPONTEX

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist