Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jakým umyvadlům a bateriím dát přednost?

Kvě 1311 Autor: Aneta Skotníková

Každý člověk začíná a končí den v koupelně. Proto by příslušenství v této místnosti mělo vyhovovat jak užitím, umístěným, tak svým vzhledem.

Umyvadla

navrh koupelnyPodle způsobu umístění se vyrábějí závěsná, zapuštěná nebo na desku. Pokud žijete v domě s jednou koupelnou a početnou rodinou jistě se vám vyplatí koupelna se dvěma umyvadly. Tato investice se vám vyplatí. Každodenní strkanice před jedním umyvadlem není jistě příjemná.

Do jaké výšky umyvadlo upevnit? Protože ho užívají lidé různé výšky, jako standard se považuje výška 80-95 cm nebo poslouží jednoduchá pomůcka, kdy při mytí rukou voda nesmí stékat k loktům.

Vedle klasických keramických umyvadel se za módní perličku považují umyvadla ze skla, nerezu, dřeva nebo umělého kamene. Sklo a nerez jsou všeobecně známy jako lupa nečistot. Proto je jejich údržba náročná. Každá zaschlá kapička bude nadměrně viditelná. Umělý kámen je brán jako nesmrtelný materiál, vydrží opravdu hodně.

Pokud chcete být originální a praktičtí, pořiďte si do své koupelny místo umyvadla dřez. Je levnější a některé druhy jsou natolik zajímavé, že dokážou oživit jakoukoliv koupelnu. Pokud je vaše koupelna maličká a potřebujete šetřit s každým volným místem, právě pro vás je nejlepší volbou rohové umyvadlo.

Baterie

koupelnova baterieKdyž jsme vybrali to správné umyvadlo, přichází na řadu volba vodovodní baterie. Určitě bychom se neměli rozhodovat jen podle designu, i když je také velmi důležitý, neboť musí korespondovat s okolím, ale také podle její funkčnosti. Šetření se při této koupi rozhodně nevyplácí. Přednost bychom měli dát značkovým a ověřeným výrobkům. Ceny se bát rozhodně nemusíte. Stačí vybírat ze standardní třídy. Zvolit bychom měly baterie, které mají větší průměr těla.

Kartuše v bateriích bývají stejné a právě na nich je postavena kvalita, protože jsou nejvíce namáhány. Kvalitu může zvýšit nebo snížit i upevnění kartuše opěrnou plochou, čím je větší, tím lepší. Zvýšená cena baterie je ovlivněna designem, díky němuž se její výše může vyšplhat do tisíců.

vymena umyvadlaI když si pořídíme sebelepší baterii ani ona nedokáže zamezit zanesení nečistot způsobených vodou. Proto když uvažujeme nad výměnou baterie ve staré koupelně, měli bychom brát v potaz to, že ne vždy jen pouhá výměna armatury stačí. Měli bychom udělat i nové stoupačky, rozvody a pořídit si ochranné filtry. Protože je k baterii důležité pořídit si o nové nerezové připojovací hadice či mosazné trubičky rozvodů, měli bychom si před jejich koupí zjistit, jak velký máme tlak v potrubí.

Při výběru bychom měli vědět, jaké baterie jsou na trhu k dostání a jaké by vyhovovaly přímo nám. Kohoutkové baterie, jejichž nevýhoda spočívá ve špatné regulovatelnosti teploty, kdy nám proteče zbytečně moc vody a také je tu šance, že se opaříme, nechme raději v obchodě a dejme přednost těm pákovým. V dnešní době už jsou na trhy nejrůznější „vychytávky“ díky kterým ušetříte nebo se třeba nespálíte. Tzv. ekotlačítko dokáže omezit průtok vody na takové množství, které stačí na umytí rukou. Baterie s omezovačem horké vody zařídí, aby teplota vody nepřesáhla 50°C. Za umyvadlové baterie bychom neměli dát méně jak 1000 Kč, pokud chceme, aby nám nějaký čas vydržela. Do vanových baterií bychom měli investovat dvakrát tolik. Do skupiny pákových baterií se řadí i joystickové. Nebojte, nejedná se o pomůcku k počítačovým hrám, ale o tenkou tyčinku, díky které je ovládání více než snadné.

navrh male koupelnyDalší skupinou jsou baterie termostatické, hojně využívané především ve sprchových koutech. Teplota může být nastavena dlouhodobě, takže se při každém sprchování nemusíte lopotit s ideální teplotou. Pokud chcete teplotu změnit, stisknete tlačítko na boku. Tato baterie je ideální pro rodiny s malými dětmi nebo pro starší lidi. Baterie umožňuje i regulaci průtoku vody. Kvalitní termostatické baterie se pohybují kolem 4500 Kč. Moderním řešením jsou i baterie bezdotykové.

Další dělení koupelnových baterií je podle jejich umístění. Stojánkové, nástěnné, podomítkové, na okraj vany, ale také nainstalované na podlaze vedle vany.  

A rada na závěr? Nevybírat podle ceny, ale podle kvality. Pár stovek navíc se vám vrátí v životnosti vaší baterie.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist