Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak získat dotaci na nový plynový kotel?

Led 1625 Autor: Redakce

Už jste slyšeli o kotlíkové dotaci? Nejde o žádný vtip nebo něco podobného. Jedná se o součást Operačního programu Životního prostředí, který má za cíl snížit znečištění z malých spalovacích zdrojů, mezi které patří i kotle na tuhá paliva v domácnostech. Celým názvem jde o Společný program na podporu výměny kotlů a týká se malých spalovacích zdrojů do výkonu 50kW, které využívají ke svému provozu tuhá paliva. Někdy se jim také říká „lokální topeniště“.

Kdy uvažovat o kotlíkové dotaci

Máte doma starý kotel a rádi byste jej vyměnili za modernější? Předmětem kotlíkové dotace je výměna stávajících silně znečišťujících kotlů, které se plní ručně tuhými palivy, za nové, nízkoemisní a účinnější zdroje. Pokud chcete dotaci získat, je třeba vyměnit starý kotel za takový, který je uvedený v seznamu registrovaných výrobků.

Mám na dotaci vůbec nárok?

Komu je dotace určena? Abyste byli oprávněnými žadateli, musíte být fyzická osoba vlastnící rodinný dům, vytápěný kotlem na tuhá paliva, do kterého se ručně přikládá. Jít může i o bytový dům, ale s maximálně třemi bytovými jednotkami. Budova musí zároveň splňovat minimálně třídu energetické náročnosti C, takže je potřeba přiložit k žádosti energetický štítek domu. Někdy je nutno pro splnění podmínek dotace dům zateplit, vyměnit okna nebo opravit fasádu, to záleží na konkrétní situaci.

Vyberte si nový kondenzační kotel špičkových vlastností

Pokud by vás zajímaly bližší podmínky, ptejte se na vašem Krajském úřadě. Ten také poskytuje vzorové žádosti. Chcete si vybrat nový kotel vhodný pro tuto dotaci? Najdete ho v sortimentu obchodu topenivodaplyn.cz. Jedná se například o kotle Vaillant nebo kotle Junkers. Byli jste zvyklí neustále přikládat a mít ve sklepě nepořádek z tuhých paliv? Tomu už je konec. Tyto plynové kondenzační kotle jsou šetrnější k prostředí, můžete na ně získat dotaci a ještě vám ušetří tisíce korun ročně. Nemluvě o úspoře času a námahy, což okamžitě pocítíte.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist