Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak se chránit před otravným hmyzem

Srp 1225 Autor: Redakce

otravni komariI když už se léto pomalu chýlí ke konci, stále jsou ještě večery příjemně teplé a jen vyzývají k posezení venku. Nikdo nechce jen tak dobrovolně ukončit grilovací sezonu a tak ještě všichni narychlo pořádají poslední zahradní sešlosti. Bohužel, i když dny už nejsou tolik parné, obtížný hmyz si nedá pokoj a stále nás neúmorně otravuje svým lezením, poletování, bzučením a štípáním. I když je trochu něco jiného, jestli nás štípne vosa, komár, nebo rezavý mravenec, všechno je krajně nepříjemné a dokáže skvěle otrávit hezký večer. Nejen že to pálí a svědí, ale některý druh hmyzu může být i nebezpečný, třeba taková sršeň. Nejvíc bychom si měli dát pozor, aby nás něco nebodlo do obličejové části, nebo třeba i do jazyku. V tomto případě byste měli urychleně vyhledat lékařskou pomoc, neboť zde hrozí riziko udušení. To samé byste měli udělat, pokud trpíte alergií.

Repelenty proti hmyzu

Jestliže se chcete vyhnout všem těmhle nepříjemnostem, měli byste se včas poohlédnout po nějakém přípravku, který hmyz zaručeně odpudí, či v horším stadiu zahubí. Pokud kolem sebe nechcete šířit chemický odér, u kterého si nejste jisti, zda vám neškodí, sáhněte po přírodní kosmetice KORRES, která vyrábí speciální sprej proti hmyzu, který aplikujete přímo na sebe. Je vhodný i pro děti a seženete ho v obchodech Profimed.

Jestliže jste ochotni na sebe aplikovat cokoli a hlavně se chcete tomu nepříjemnému otravování definitivně vyhnout, volte klasiku v podobě spreje Repelent, či Off. Sice nepříjemně zapáchají, zato fungují opravdu na 100%.bZkusit také můžete repelentní náramek.

pripravky proti hmyzuNa ochranu v noci také můžete vyzkoušet různé aplikátory do zásuvky.

Jak na štípance?

Jestliže jste se neubránili a hmyz vás stejně poštípal, na postižené místo si aplikujte chladící gel po bodnutí. Třeba Fenistyl gel. Udělejte to bezprostředně po bodnutí, jinak bude štípanec nepěkně svědět. Velmi účinná je také klasická Francovka nebo 100% Tea tree olej (TTO). Poškrábání štípance je doslova opojné. Škrábání ale podporuje prokrvení postiženého místa, což je velmi nežádoucí. Proto by výše zmíněné přípravky neměly chybět v žádné domácí lékárničce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist