Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak odpudit blechy od vašeho domácího mazlíčka

Lis 1204 Autor: Redakce

Otravní hmyzí paraziti, jako jsou blechy, nejsou rozhodně nic příjemného. Když chytíte blechu, nebo lépe řečeno, vybere si vás jako svého cizopasníka a přeskočí na vás, objeví se vám na těle kousance. Že pochází od blechy, a ne třeba od komára, poznáte podle toho, že jsou menší a většinou v jedné linii. Kousance opravdu nepříjemně svědí, a tak si jich nemáte možnost nevšimnout. Někteří lidé mají dokonce na bleší kousnutí alergii a vyvolá tedy u nich alergickou reakci.

Blechy

blechaBlech je několik druhů. Obecně jde ale o poněkud zploštělé ektoparazity, které sají krev teplokrevným živočichům, jako jsou savci a někteří ptáci. Přestože nemají křídla, dokáží se pohybovat velmi rychle a jsou doslova mistři ve skákání díky silným zadním končetinám. Hlava nese po stranách malé oči a vpředu speciální ústrojí, které umožní probodnout i silnou kůži a sát krev.

Jedna věc je, že přeskočí na vás, otázkou tedy je, jak se k vám dostali. Nejčastěji je přenašečem zvíře. Tedy kočka nebo pes. Ty mají totiž šanci blechu chytit o dost větší. Hlavně pokud se rádi prohání v trávě, nebo v okolí stromů. To, že má váš mazlíček na sobě tohoto parazita, poznáte nejčastěji podle toho, že se usilovně drbe, nebo že má honě rozškrábané místo nad ocasem. Pokud máte podezření, zkuste mu prohlédnout hřbet v okolí páteře a oblast krku. V případě napadení blechami najdete jakoby rozsypaný mák v srsti zvířete, jedná se o bleší výkaly.

Pokud má blechy pes, který s vámi žije vjednom bytě, jste už jen krůček od toho, abyste je chytili taky. Blechy jsou význačné tím, že jsou dobří skokani a tak pro ně není problém přeskočit na vás.

Přípravky proti blechám

pripravky proti blechamAby nedošlo k této nepříjemné události, je dobré těmto problémům předcházet. Vyrábí se různé odpuzující přípravky, nebo vyloženě obojky, či kroužky na krk pro zvířata, aby blechy už na dálku odpuzovaly. Jestliže je ale pejsek už blechami postižen, měli byste se naopak porozhlédnout po nějakém přípravku, postřiku, nebo něčem podobném, co blechy účinně hubí. Mnoha lidem se velmi osvědčil šampon proti blechám. Pozorně si přečtěte návod a složení přípravku, ať nedojde ke zbytečné záměně. Odblešit musíte nejen zvíře, ale také jeho pelíšek, kde se blechy budou bezesporu také nacházet. Velmi dobrým útočištěm těchto nebezpečných parazitů, kteří mohou vyvolat alergii i u zvířat, je také koberec, čalouněný nábytek, ložní prádlo a podobně.

Ještě jednou apelujeme na všechny, že musí dbát jasných pokynů v příbalovém letáku. Některé přípravky pro psy jsou nevhodné pro kočky. Po odblešení nezapomeňte na prevenci. Velmi vhodné jsou spot on pipety proti blechám a klíšťatům, které se vyrábějí v provedení pro psy i pro kočky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist