Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Hbitý a šikovný psík-Kernteriér

Čvc 1317 Autor: Redakce

cerny kernterierPředchůdci tohoto plemene žili ve velkých počtech na statcích nebo na zemědělských usedlostech na západním pobřeží ve Skotsku. Zde mimo jiné činnosti chytal potkany. V dnešní době je výborným společníkem do každé rodiny hlavně díky jeho přátelské a nekonfliktní povaze.

Vzhled

Tento teriér je menší postavy s rozčepýřenou srstí. Kernteriéra můžete vidět v mnoha barevných variantách. Téměř všechny tyto barvy jsou také přípustné. Zbarvením, které přípustné není je čistě bílá barva a černá s bílými skvrnami. Tuto výjimku tvoří také zbarvení, které připomíná dobrmana, tzv. black-tan.

V kohoutku tento pes dosahuje do výšky 28-31 cm. Jejich váha se pohybuje okolo 6-7 kg. Jejich tělo je malé s rovným hřbetem a hlubokým hrudníkem. Kernteriérův ocas je také malého vzrůstu a je nošen pod rovinou hřbetu. Končetiny má rovné a i přes jeho osrstění můžete vidět velmi dobré osvalení. Krk Kernteriéra je nevýrazný. Hlavička je malá, ale díky celkové malému vzrůstu jeho těla, hlava působí mohutně. Uši mají trojúhelníkový tvar a jsou nošeny vzpřímeně. Oči jsou šikmé s tmavě hnědou barvou.

kernterierSrst u tohoto plemene je nelínavá, to si ale vyžaduje trimování. To znamená, že budete muset ručně vytrhávat starou a nevzhlednou srst. Toto trimování by se mělo provádět asi dvakrát až třikrát ročně. Pokud budete pejska česat, zlobit se na vás nebude, není to ale nutné.

Povaha

Pokud hledáte veselého, dovádivého a chytrého psího kamaráda, kernteriér bude skvělou volbou. Tito pejsci vždy potřebují cítit alespoň nějaký zájem ze strany jejich páníčka. Nesnáší nudu a potřebují mít místo na kterém by mohli nerušeně dovádět. Milují procházky.

Jeho vztah k rodině a k dětem je přímo dokonalý. K dětem se chovají velice oddaně a berou je jako nejlepší společníky pro hru a pro lumpárny všeho druhu.
I přes to, že jsou v dnešní době chováni hlavně jako společenští psi, nezapomněli to, co podědili po svých předcích a tím je lovecké srdce i duše. Pokud budete mít po svém boku dokonale vycvičeného pejska, který na vycházce nemá problém být bez vodítka a drží se vám u nohy, klidně vám bez varování zmizí. Velmi špatně by to mohlo dopadnout zejména ve městech, proto je lepší občas pejska pro jistotu připnout na vodítko.

Ačkoliv patří toto plemeno mezi aktivnější, dokáží se skvěle přizpůsobit svému pánovi. Pokud jeho pán bude lenivý, Kernteriér s ním rád bude polehávat. Potřebuje však vybít svou energii na zahradě nebo na procházce. Díky jeho mrštnosti a inteligenci je skvělý i ve psích sportech. Snad jedinou zápornou vlastností tohoto plemene je to, že opravdu neumí hlídat. Sice na zloděje bude štěkat, ale ne proto, aby mu ublížil.

kern stenata

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist