Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Francouzský Beauceron

Říj 1328 Autor: Redakce

Beauceron harlekýnJe nazýván také beaucký ovčák nebo venkovský šlechtic. Je to čistě francouzské plemeno. Za hranicemi Francie je toto plemeno téměř neznámé. Hlavní důraz byl u tohoto psa kladen na pracovní schopnosti a to z něho udělalo velice otužilého a hodně vyrovnaného psa s oddanou povahou. V současné době se však stal převážně rodinným psem, který je velice oblíben díky jeho milé a klidné povaze.

Vzhled

Beauceron je velký, pevně stavěný a robustní pes s velkými svaly. Díky jeho vzhledu velice připomíná křížence dobrmana a rottweilera nebo německého ovčáka. Jeho srst je hladká na hlavě, jinak je silná, hustá, pevná a přiléhající k tělu, 3-4 cm dlouhá.

Zbarvení může být:
černé s pálením- velmi sytá černá barva, pálené znaky jsou rozmístěny nad očima, na stranách tlamy, na hrudníku, pod krkem, pod ocasem a na končetinách harlekýn- je modře skvrnitý s pálenými znaky, možné je také šedé, černé s pálením. Podíl černé a šedé je stejný, skvrny jsou velmi dobře rozmístěné. Občas černá převládá.

Psi dosahují v kohoutku do výšky 65-70 cm. Feny měří v kohoutku 61-68 cm. Zvláštností na tomto plemenu jsou tzv. zdvojené paspárky na zadních nohou. Jsou to vlastně dva prsty na víc. Hlavním účelem těchto dvou prstů bylo zvětšovat nášlapnou plochu tlapky pro lepší a také stabilnější pohyb v bažinách a na sněhu.

Beauceron je pes plný energie

Nehodí se proto pro lenošící lidi, protože potřebuje hodně sportu. Může být chován venku i celý rok, ale nejraději tráví svůj čas v přítomnosti svého pána. Péče o jeho srst není nijak náročná. Stačí, pokud jí budete občas pročesávat.

BeauceronPokud budete chtít psa vychovávat tvrdě a s křikem, rozhodně u něho nepochodíte. Pes se uzavře do sebe a výchova se vám nepovede. Beauceron je velmi pracovitý a rád spolupracuje se svým majitelem, ale ne z toho důvodu, že mu pán rozkázal, ale dělá to hlavně protože svého pána považuje za svého přítele. Beauceron je také velmi sebevědomý pes a dokáže se se samostatně rozhodovat. Vhodný je i pro začátečníka, ale bude pro vás lepší, pokud dáte spíše přednost fence. Fenky jsou velice přátelské a naprosto vázané na svého pána. Pokud například odjedete na dovolenou, pejsek bude velice nešťastný a dokonce může odmítat i potravu.
Pokud si vyberete pejska, rozhodně mu nikdy nesmíte dovolit, aby nad vámi získal vedoucí pozici. Jakmile pes zjistí, že si může dělat, co se mu zlíbí, snaží se získat vedoucí pozici a vést svou smečku.
Toto plemeno je vynikající i v různých sportech, bez problémů dokáže být skvělý třeba v agility. Ale nejraději je, když může pracovat se stádem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist