Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Co vysévat na zahradě v srpnu a září?

Srp 1629 Autor: Redakce

Srpen a září jsou pro mnohé měsíce sklizně a bohaté úrody. Zkušení zahrádkáři však moc dobře vědí, že lze na zahradě sázet různé druhy zeleniny, jako jsou špenát, ředkev vodnice, cibule, kapusta, salát anebo lahodný mangold. Pokud už nemáte chuť pěstovat, jednoduše nechte záhony pěkně do jara odpočinout. V tomto ohledu se doporučuje zasít zelené hnojení, které půdu vyživuje a ochraňuje před růstem plevele.

redkvicky druhy

Zelenina na talíři

Úspěšné pěstování slibují ředkvičky, jež jsou k dostání v mnoha barevných možnostech, například bílé, červené, fialové, žluté i červenobílé. K podzimnímu užití se nejlépe hodí odrůdy rampouch, kvarta, granát či duo. Ředkvičky velmi rychle rostou. Konzumují se většinou za syrova a hodí se do pomazánek, salátů a tepelně zpracované do polévek. Vařené připomínají svou chutí houby. Ředkvičky obsahují kyselinu listovou, vitamín C, vápník, fosfor, draslík, lipidy, sacharidy a vlákninu.

Věnujte se zahradě skoro celý rok

redkev vodnice

Oblíbenou zeleninou pěstovanou na podzim je vodnice, nenáročná rostlina kulovité bulvy. Lidé ji často spojují s ředkvičkou. Bulvy mají bílou barvu, chutnají jako ředkvička s kedlubnem dohromady. Některé mohou vážit i 1 kilogram. Zaměřte se na saláty. Vyzkoušejte odrůdy humel anebo altenberský, vysévají se v srpnu a začátkem září. Rostliny si velice slušně poradí s mrazem. Nezapomeňte na špenát, roste rychle a odolává mrazům.

mangoldExotika na dosah ruky

Láká vás ochutnat mangold? Dejte se do jeho pěstování. Podobá se špenátu a rovněž dokonale přezimuje. Mangold obsahuje vitamíny C, A, B a E. Užívá se jako prevence proti rakovině a posiluje nervový systém. Nechte svou zahradu ještě chvíli zářit! Vždyť podzim je tak nádherné roční období! Radujte se ze salátů, špenátu, ředkviček, vodnice, kapusty i cibule! Pěstování těchto rostlin není náročné, vegetační doba je krátká a hlavně, zelenina je vitamínovou bombou, kterou v podzimních měsících oceníte!

vysev podzim

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist