Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Československý vlčák

Srp 1311 Autor: Redakce

ceskoslovensky vlcakToto plemeno vzniklo křížením německého ovčáka a karpatského vlka. Byl vyšlechtěn na našem území. Šlechtit se začal již v 50. letech a cílem bylo vyšlechtit psa, který by byl stejně odolný a silný jako vlk, ale který by nebyl tak nedůvěřivý a plachý. Nyní dovede bez velkých problémů uběhnout i 100 km a vzdorovat jakémukoli počasí. Jeho sluch, zrak i čich má mnohem více vyvinutý než ostatní plemena. FCI ho uznala v 80. letech a byl určen převážně pro armádní účely.

Československý vlčák je středně velké až velké plemeno, který svou stavbou těla, barvou i srstí velmi připomíná svého vlčího předchůdce. Po vlkovi také podědil svou pružnou chůzi. V kohoutku dosahuje do výšky více než 65 cm u fen asi 60 cm. Jeho váha se pohybuje kolem 25 kg.

Jeho hlava je velmi souměrná s podlouhlým čenichem a typickýma úzkýma vlčíma očima s jantarovou barvou. Čelisti má velmi silné a zuby vyvinuté s nůžkovým skusem. Jeho uši mají trojúhelníkovitý tvar a jsou velmi tenké a vzpřímené. Krk československého vlčáka je velmi dobře osvalený. Hrudník je souměrný a prostorný. Břicho má pevné. Jeho končetiny jsou rovné, pevné a svalnaté. Ocas je svěšený, při rozrušení je vztyčený nahoru. Velmi typický je pro něj lehký klus. Srst československého vlčáka je rovná a barva je může být žlutošedá nebo stříbrošedá, typická je pro něj světlá maska na hlavě, krku a také na hrudi. Na zimu mu narůstá velmi mohutná podsada.

Povaha

ceskoslovensky vlcak pesČeskoslovenský vlčák je velmi temperamentní, aktivní a vytrvalý pes, který je velkým milovníkem pohybu. Bývá velmi odvážný a neohrožený. Po svém předchůdci vlkovi podědil velmi bystré smysly, orientační smysl a skvěle vyvinutý čich. Bohužel má také ale velký sklon k nedůvěřivosti. Toto plemeno je velmi přizpůsobivé všem povětrnostním podmínkám. Nemá problém s horkem, zimou ani s vlhkem. Díky tomu, je lepší chovat ho venku s velkým výběhem. Ačkoli jeho výchova vyžaduje velkou trpělivost, je tento vlčák svému pánovi naprosto oddaný. Československý vlčák téměř neštěká a spíše na sebe upozorňuje vytím nebo kňučením. Není vhodné ho chovat v bytě. Feny hárají pouze jednou do roka.

Československý vlčák je velmi krásné ale bohužel také náročné plemeno

Vyžaduje péči od zkušeného kynologa a potřebuje velmi kvalitní výcvik a jeho výchova není jednoduchá. Díky jeho vlčím předchůdcům může být velmi nedůvěřivý a je také značně citlivý. Pokud jste se rozhodli pro československého vlčáka, bude pro vás velkou výhodou, pokud budete mít kromě zkušeností se psy i informace o jeho předcích. Je potřeba být vnímavý a otevřený novým informacím a získat potřebné znalosti od ostatních chovatelů tohoto úctyhodného plemene. Pokud toto všechno podstoupíte, stanete se pro svého psa skutečným vůdcem a váš pes vám bude věrným přítelem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Československý vlčák
 • Vladimír 30.7.2014 (20:12)

  Já mám teď štěně ČSV 4 měsíce a váží 19,5 kg a je to pořád ještě prcek proti dospělému. Taky nevěřím že maj 25 kg. Řekl bych že psi maj v dospělosti 35-40 kg. Uvidíme, kdyžtak se ještě ozvu až vyroste 🙂

 • Sabina 29.1.2014 (14:31)

  To je naprostá kravina že váží 25 kg. Vždyt já mám doma ještě velmi mladého československého vlčáka čtyř měsíčního a ten tet váží 18-20 kg. Takže já nevěřím tomu nevěřím.
  MALÁ PŘIPOMÍNKA:
  Československý vlčák(kluk) je v dospělosti velký v kohoutku až 75 cm a československý vlčák(holka)je velká v kohoutku až 70 cm.

 • Sabina 21.1.2014 (11:06)

  Československý vlčákje nejlepší ale podle mě je blbost že váží o kolo 25 kg protože já mám čtyř měsíčního československého vlčáka a ten váží 18 kg tak podle mě je to blbost.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist