Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Bylinné a ovocné čaje

Lis 1407 Autor: Redakce

bylinný čajNe vždy je nutné letět s kašlem, rýmou či jinými méně závažnými obtížemi k doktorovi. V čekárně totiž na nás čeká další nebezpečí v podobě pacientů, kteří také čekají na ošetření. Právě proto hodně z nás rádo a často sáhne do přírodní lékárničky. Ostatně bylinné čaje, masti a další nezbytnosti z čistě přírodních surovin nebo podomácku vyrobené, nechybí už v řadě domácností.

Pokud máte lety odzkoušené recepty, které zabírají, rozhodně je neměňte. Ovšem pokud hledáte inspiraci na další bylinné tvoření, pak právě vám je určena kniha Čaje z bylinek a ovoce.

Nyní si tedy můžete vlastnoručně připravit úžasné pití nejen pro všední dny, ale také k různým příležitostem, například při nespavosti, nachlazení a podobně. Samozřejmě můžete v obchodech se zdravou výživou nebo lékárnách koupit již připravené sypané čaje. Zkuste ale verzi našich babiček-když se bylinky sklidí v optimální době a šetrně se usuší, jejich chuť a blahodárný účinek jsou jedinečné.

Čaje z bylinek a ovoce

kniha bylinne a ovocne cajePřehledný atlas nabízí 68 bylin seřazených abecedně podle latinských názvů. Umožňuje bylinky v přírodě bezpečně rozpoznat a připravit si smícháním originální směsi. Podrobnosti o chuti a účinku doplňují praktické rady do kuchyně, recepty, kalendář sběru i tipy pro pěstování bylinek na zahradě.

Zdaleka nejoblíbenější jsou čaje, jejichž chuť je jemná a vyvážená. Právě proto se bylinné čaje většinou nedoporučují sladit. Zkuste přelít horkou vodou 4 lžičky sušených květů černého bezu. Pro ještě lepší chuť nechte v horké vodě vylouhovat také lžíci křížal. Tím se dostáváme k ovocným čajům. Velmi oblíbené jsou pečené čaje ze sezónního ovoce, ale také například klasický jablečný, hruškový nebo hruškovo-jablečný čaj. Ovocný čaj připravíte naprosto jednoduše. Stačí svařit 1 litr studené vody s dvěma kusy ovoce (nakrájíme na kostky). Přidáme 1 hřebíček, celou skořici, pár zrnek soli. Povaříme a teplé konzumujeme. Dětem můžeme přisladit třtinovým cukrem nebo medem. Pokud ale máte dostatečně zralá jablíčka, přislazovat vůbec nebude nutné.

Soutěž o 3 knihy Čaje z bylinek a ovoce

Pokud vás představení knihy zaujalo, můžete si o ni zasoutěžit. Stačí nám poslat na soutěžní mail  soutez@prima-receptar.cz odpověď na jednoduchou otázku: Kolik stran má kniha Čaje z bylinek a ovoce? Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar (www.bux.cz).

Soutěžíme do neděle 23.11.2014

Komentáře jsou uzavřeny

Komentáře nejsou povoleny.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist