Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Bostonský teriér

Čvc 1104 Autor: Redakce

bostonsky terier steneDříve americký bulteriér vznikl křížením buldoka s teriérem. Jeho název je podle města, odkud pochází první zástupce této rasy. Dříve byl chován pro lov krys, dnes už pouze jako domácí mazlíček. Původně byl tento psík větší, vážil okolo 20kg, šlechtěním bylo dosaženo zmenšení velikosti. Toto plemeno bylo zaregistrováno v roce 1893 v USA, kde patří i k nejoblíbenějším plemenům dodnes. Velké oblibě se těší i v Kanadě, Austrálii a ve Velké Británii.

Vzhled

Je to velice silný a atletický pes. Má hranatou hlavu s černým čenichem. Oči kulaté, široko posazené a tmavé barvy. Na první pohled si všimnete velkých, vzpřímených uší.  Jeho svalnaté tělo se širokým hrudníkem a krátkým hřbetem doplňují středně krátké svalnaté nohy. Ocas je krátký, rovný nebo stočený a nízko posazený. Hmotnost je podle tříd- lehká (max. 7 kg), střední (max. 9 kg) a těžká (max. 11,5kg). Srst je krátká a hladká. Barva tříslová s bílými znaky (tříslová musí na těle převládat) nebo černá s bílými znaky. Tříslová barva je preferována.

Povaha

Bostonský teriér je klidný, sebevědomý a inteligentní pes, proto ani jeho výchova není náročná. Je velice přátelský a citlivý. Přizpůsobí se rodině a velice si rozumí s dětmi. Potřebuje hodně pozornosti a lásky, kterou rád oplácí. Je velice mazlivý a něžný. Při kontaktu s cizími lidmi i psy nenastává většinou žádný problém. Není náročný na pohyb a vůbec mu nevadí část dne trávit lenošením.

Fotogalerie Bostonský teriér

boston terierbostonsky terierterier bostonsky

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist