Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Bojujte s poruchami rostlin balzámem na listy

Led 1131 Autor: Redakce

Poruhy nejsou zapříčiněny nemocemi ani škůdci, ale jsou fyziologického charakteru. Jde o nedostatky ve výživě nebo je porucha způsobena nevhodným stanovištěm. Jde tedy o problémy, které si pěstitel může sám.

fialkaHnědé skvrny na pokojovkách jsou příčinou přílišného přemokření. V zimě totiž stačí zalévat 1 týdně, aby voda  v misce nestála. Pokužívejte odtátou vodu pokojové teploty.

V zimě je nebezpečná nejen zálivka, ale také sluníčko. Rostliny opět začnou hnědnout připálením od sluníčka. V tom případě stačí rostlinu přemístit a odstřihnout hnědé části. Aby rostlina dobře regenerovala, použijte kvalitní hnojivo. Na popálení zimním sluncem je náchylná především kapská fialka.

Voda je stejně nebezpečná jako sucho v bytě, protože pokojové rostliny začínají zasychat od špiček. Zálivka nepomůže a je potřeba rostlinu rosit nebo zvýšit vzdušnou vlhkost.

Nedostatek nebo nekvalitní výživa je dalším problémem. zejména se jedná o nedostatek železa, který způsobuje chlorózu neboli žloutnutí. Železo dodáváme v tekuté podobě pomocí víčka, které slouží jako odměrka. Roztok důkladně rozmícháme ve vodě a jednoduše zaléváme.

Prevencí je pro rostliny balzám pro pokojové rostliny. Stačí jednou za 14 dní postříkat rostliny. Má to hygienický význam a balzám také slouží jako prevence proti poruchám. Listy jsou navíc lesklé a vypadají dobře.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist