Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Boj proti vosám a komárům

Kvě 1116 Autor: Redakce

Vosy a komáři mnohým z nás každoročně znepříjemňují pobyt v přírodě, i práci nebo odpočinek na zahradách a chatách.

Komáři jsou ti méně nepříjemní škůdci.
Jejich bodnutí není taková hrůza a většinou nelétají na přímém slunci. I tak je dobré se proti komárům bránit. Většina lidí používá repelenty, které se aplikují na kůži a oděv, poslední dobou se vyrábějí i repelenty, klapace komaruterými ošetříme trávník na zahradě, a po dobu několik dnů máme od komárů v ošetřeném prostoru pokoj. Dalším jednoduchým a účinným způsobem ochrany před tímto bzučícím hmyzem jsou elektronické plašiče.

Hlavní typy plašičů komárů jsou tyto:
– zásuvkové odpařovače uvolňují látky, které komáry buď odpudí, nebo zabijí
– akustické plašiče, které fungují bez uvolňování škodlivých látek do vzduchu
– UV lapače, které komáry nalákají na světlo, a pak je zabijí

Přípravky na ochranu před komáry můžete koupit ZDE.

past na vosyVosy nám otravují život většinou tím, že nepříjemně poletují kolem lidí, snaží se dostat ke sladkým nápojům, zmrzlině, a jiným pro ně lákavým potravinám. Tomuto se dá snadno zabránit pomocí pasti na vosy, kterou zavěsíme v blízkosti místa, kde je výskyt vos nežádoucí, a látka obsažená jako návnada v pasti láká vosy natolik, že se z okruhu 5-10metrů stahují k pasti, vlezou dovnitř a utopí se.

Obzvlášť nepříjemné je, když si vosy vybudují hnízdo v blízkosti vašeho domu nebo chaty. Pokud se pohybujete v blízkosti jejich hnízda, jsou vosy často otravné až agresivní, a nejlepším řešením je hnízdo zlikvidovat. sprej na vosyPokud je hnízdo hodně velké, je lepší se obrátit na specializovanou firmu, pokud je malé, nebo střední zvládneme ho bez problému zlikvidovat sami.
Vosí hnízda se dají snadno zlikvidovat pomocí speciálního spreje. Sprej na likvidaci vosích hnízd vytvoří až 3metry dlouhý proud pěny, takže se dá aplikovat z bezpečné vzdálenosti. Zasažené vosy hynou ihned po kontaktu s pěnou. Pěna navíc vosí hnízdo obalí, a vytvoří tak bariéru, přes kterou se vosy nedostanou ven, a uhynou v hnízdě. Místo ošetřené sprejem už si vosy znovu na stavbu hnízda nevyberou.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Boj proti vosám a komárům
  • Karla 14.8.2015 (11:00)

    Já bojuji repelentem protector a jsem dost spokojená. Nemám porblém, že by na mě něco šlo. Je to bez deetu, není tolik chemie super!

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist