Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Anglický chrt grejhaund

Říj 1305 Autor: Redakce

greyhound steneGrejhaund (grejhound, greyhound) patří mezi jedna z nejstarších plemen. Toto plemeno je nejrychlejší ze všech psů. Bez problémů dosáhnou i rychlosti až 64 km/hod. Svůj původ má tento chrt nejspíše na Středním východě a do Evropy se pravděpodobně dostal s prvními obchodními loděmi, které patřily Féničanům. Grejhaund a také jeho zmenšený příbuzný- italský chrtík, byli ve středověku v Evropě velice populární. Grejhaundi jsou velice úspěšní lovci a to zejména díky rychlosti, kterou dokáží vyvinout za velmi krátkou chvíli.

Vzhled

Tělo grejhaunda má široký, dlouhý a přímý hřbet s velice dobře klenutými žebry. Jeho hrudník je hluboký a poskytuje dostatek prostoru pro srdce. Bedra jsou klenutá a silná. Nohy má grejhaund dlouhé, silné s velice mohutnými a svalnatými stehny. Tlapky jsou dlouhé, sevřené, dobře zakloubené, spíše zaječího tvaru se silnými prstovými polštářky. Ocas má dlouhý, tenký, zužující se. Je nízko nasazený a mírně ohnutý.

greyhound zihanyHlava tohoto psa je dlouhá a mezi očima je celkem široká. Oči jsou oválného tvaru a upřednostňovaným zbarvením je tmavá barva. Výraz v jejich očích je velice inteligentní. Uši grejhaunda jsou malé, jemné, složené do záhybů a jsou nazad položené. Jeho lebka je plochá s malým čelním sklonem. Čelist je silná a velice dobře tvarovaná.

Srst má přiléhavou, jemnou a hedvábnou. Zbarvení může být černé, bílé, červené, plavé, žíhané, hnědožluté, modré. Možná je také kombinace jedné z těchto barev v kombinaci s bílou. V kohoutku dosahují psi do výšky 71-76 cm. Feny měří 68-71 cm. Jejich váha se pohybuje kolem 30 kg. Průměrný věk, kterého se dožívají je kolem 12-14 let.
Srst grejhaunda není na péči vůbec náročná. Stačí ji jen párkrát pročesat. Drápy se udržují stejně, jako u každého plemene krátké. Dokáže žít i celoročně venku, je dobře odolný i proti zimě. Jediné co v takovém případě potřebují je mít místo, kam se nedostane průvan a déšť.

Grejhaund je velice rychlý a zároveň líný pes

Ačkoli patří mezi nejrychlejší plemena, je také poměrně líný a velice dobře se dokáže přizpůsobit domácímu životu. Grejhaund je velice citlivý a milující pes. Jejich vztah k dětem je také velice dobrý. Je také velice inteligentní, hravý, oddaný. S ostatními psy obvykle nemá žádný problém. Dobře však nevychází s jinými drobnými domácími zvířaty. A to hlavně díky jeho vrozenému instinktu pronásledovat drobná zvířata. K lidem, které nezná, se chová zdrženlivě a nedůvěřivě. Pokud chcete, aby se váš chrt účastnil chrtích závodů, musíte mu věnovat zcela odlišný způsob péče, než pokud se svým pejskem chcete vyniknout na výstavách.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist