Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Altány-jak vybrat vhodné místo?

Čvc 1106 Autor: Ing. Dita Kaplanová

altanekAltán by měl být na částečně nebo zcela závětrné a stinné straně, pokud je to možné, i s pěkným výhledem do  zahrady. Pokud altán budeme chtít využít pouze k relaxaci, tak ideální místo je dál od domu, abychom se k němu mohli projít rostlinnou oázou v zahradě a pokochat se rostlinami. Kvůli intimnosti a soukromí ho neumisťujeme blízko k sousedům.

Jestliže však chceme mít v altánu gril či krb a budeme ho využívat pro setkání s přáteli, k přípravě pokrmů, je lepší, altán umístit poblíž domu, abychom stále pro potřebné maličkosti neběhali sem a tam mezi posezením a naším domem. Pro největší naše pohodlí si zde můžeme vybudovat i kuchyňku – to znamená-  přívod elektrické energie a vody, odpad, osvětlení a pracovní plochu, odkládací skříňky a police, závisí na tom, kolik lidí se zde bude scházet a jak často a v jakém množství budeme jídla v této kuchyni připravovat. Je příjemné si hned po grilování umýt mastné ruce ve dřezu.

Celkový charakter a použití materiálu letní kuchyně (altánu či pergoly s grilem nebo krbem) volíme tak, aby nám stylově ladil s naším domem a zahradou. Pro komplexnější charakter letní kuchyně můžeme doplnit gril či krb  udírnou, roštem, pro přípravu jídel na rožni, dále použít italské krby pro pečení pizzy a chleba. Pro milovníky vína můžeme v blízkosti posezení vybudovat i vinný sklípek, aby se pro víno nemuselo chodit daleko do domu. A není ani od věci, nechat si do altánku přivést kabel pro připojení k internetu, a můžeme zde v klidu pracovat a nechat se inspirovat blízkou přírodou..

Jaký zahradní nábytek použít? Abychom ho nemuseli uklízet na zimu do bezpečí, pořídíme ho z materiálu exotické dřevo nebo kov. Nezapomeňte na bylinkovou zahrádku. Vhodný je záhonek s bylinkami, nejen z praktického hlediska – bylinky jsou vždy pěkně při vaření po ruce, navíc také navozují útulnost kuchyní a krásně provoní své okolí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Altány-jak vybrat vhodné místo?
Kategorie
<<Srp 2019>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist