Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Alkohol je nejběžnějším vánočním dárkem-zkuste některý z našich drinků

Pro 1727 Autor: Redakce

Pro někoho bývá těžké, vybrat ten vhodný, kterým bychom potěšili. Velmi oblíbeným dárkem se v poslední době stal kvalitní alkohol. To lze odvodit i z průzkum NMS Market Research, z nějž vyplynulo, že jej na první místo jako nejoblíbenější vánoční dárek umístili i obchodní partneři.

alkohol jako darek

Současné Vánoce si asi všichni spojujeme s dárky. Darování dárků pod stromeček však nepatří mezi staré vánoční tradice. Lidé se začali o Vánocích obdarovávat až v 19. století. Dříve bylo obdarováváno pouze služebnictvo a domácí chasa, a to především ošacením, jídlem nebo drobnou finanční částkou coby prémií ke mzdě. Lidé dávali drobné dárky také žebrákům a tulákům, kteří chodili k bohatým popřát k narození Ježíše Krista. Inspirací k obdarovávání o Vánocích je zřejmě Nový zákon, a to konkrétně příběh o třech králích, kteří přinesli Ježíškovi zlato, kadidlo a myrhu.

S kvalitním alkoholem nešlápnete vedle

Společnost Stock Plzeň – Božkov nechala agenturou NMS zrealizovat průzkum, jaký je nejoblíbenější vánoční dárek pro obchodní partnery. Jako nejoblíbenější dárek se se svými 65 % dostala na přední příčku láhev kvalitního alkoholu. A není divu. Kvalitní alkohol, který si běžně nekoupíte, a pijeme jej pouze při výjimečných příležitostech, ocení snad všichni.

Whisky se trefíte do černého

Vybrat kvalitní alkohol ale také není úplně jednoduché. Každý preferuje něco jiného. Kvalitní whisky, především ta skotská je však trefou do černého. Tou potěšíte nejen znalce, ale i ty, kteří ji běžně nepijí. Jde o drink, jenž snoubí kvalitu, prestiž a noblesu v jednom. O dárek, kterým se sám obdarovaný jistě rád pochlubí.

Výborná je například JOHNNIE WALKER BLACK LABEL, jež pil i Winston Churchil. Žádný jiný destilát nenabídne tak rozmanitou škálu chutí a vůní, jako tato skotská whisky. Black Label je kombinací těch nejlepších whisky z různých skotských palíren a je vhodný jak k tradičnímu způsobu konzumace třeba jen s ledem, tak i jako součást míchaného drinku. Vyzkoušet jej můžete dokonce i v teplém nápoji.

Johnnie Walker Black Label je skutečnou ikonou a uznávaným vzorem všech ostatních blendů deluxe. Tuto whisky tvoří výhradně whisky zrající nejméně 12 let a pocházející ze všech čtyř stran Skotska. Její charakter je nezaměnitelně jemný, propracovaný a hluboký.
Doporučená cena: 809 Kč

Vánoční Hot Punch

Punč patří mezi drinky, které jsou se zimou neodmyslitelně spjaty. Vůně koření ve spojení s lahodným ovocným aroma navodí tu pravou atmosféru. Punč přišel do Evropy již během 17. století z dálné Indie. Během následujících třech století vzniklo nesčetné množství způsobů přípravy a typů ingrediencí, které se do punče přidávají. Jednou z možností, jak chuť punče obohatit o zcela novou chuťovou dimenzi, je záměna obvykle používaného červeného vína za whisky.

Na jednu porci budete potřebovat:vanocni punc

  • 6 cl Johnnie Walker Black Label
  • 1 cl skořicového sirupu
  • 1 cl citronové šťávy
  • 10 cl jablečného džusu (teplého)

Ozdobte skořicí a sušenými jablky.

 Double Penicilin

Ne vždy musíme osvědčenou kombinaci zázvoru, citrónu a medu používat k léčbě nachlazení. Čím dál více oblíbený kořen zázvoru má intenzivní pikantní nádech, který způsobují v něm obsažené esenciální oleje. Exotický zázvor dobře doplňuje lahodná kořeněná chuť skotské whisky. Vzniká tak neobvyklá harmonie příjemně hřejivé whisky a dráždivého zázvoru, doplněná o klasické ingredience med a citron.

Na jednu porci budete potřebovat:zazvorovy punc

  • 6cl Johnnie Walker Black Label
  • 2cl čerstvé citronové šťávy
  • 1cl medové vody
  • 1cl zázvorového sirupu
  • 1cl Johnnie Walker Double black

Sklenici ozdobte plátky zázvoru.

 

 

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist