Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

4. ročník oslavy kávové kultury

Zář 1525 Autor: Redakce

Nevíte co s volným víkendem  10. a 11. října 2015? V Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné se uskuteční 4. ročník oslavy kávové kultury – Prague Coffee Festival.

coffee festPrague Coffee Festival bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. Festivalový program nabídne dohromady osm barů s kávou jak z českých, tak i zahraničních pražíren. Návštěvníci tedy mohou navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami. Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy. Návštěvníci se kromě toho mohou těšit na workshopy domácí přípravy či jak rozlišit rozmanité chuti kávy. Vzácný host Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude v rámci sobotních i nedělních přednášek mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale. Dalším váženým hostem bude po oba festivalové dny Brit Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy. Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny jako např. The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie). O hudbu se během festivalu postarají DJ Gadjo a DJ Cabaret Manana. V sobotu večer proběhne v Café Jedna ve Veletržním paláci Coffee Party, kam jsou zváni všichni bez výjimky.

Vstupenky je možné zakoupit online na coffeefest.cz či tištěné v kavárně Original Coffee (Praha 1). Jednodenní vstupenka stojí 250Kč. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejné webové stránce je možné se přihlásit na workshopy či cupping.

Pokud nemůžete dorazit, určitě se těšte na reportážní fotogalerii z akce na našem FB profilu.

Více informací ZDE.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist