Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zdravé pokojové rostliny i bylinky

Bře 1324 Autor: Aneta Skotníková

utirani prachu na pokojovkachPokojové rostliny zútulňují a oživují náš interiér. Aby stále vypadaly zdravě, je důležité o ně pečovat. Použít můžete dlouhodobě působící hnojiva, která do půdy zapravíte během přesazování, nebo novinky v hnojivech, o kterých se dozvíte více v dnešním článku.

Rozhodně bychom krom výživy neměli zapomínat ani na fakt, že prach v interéru může rostliny ovlivnit velmi negativně. Ucpe totiž dýchací póry, proto nezapomeňte pokojové rostliny čas od času osprchovat nebo alespoň otřít listy navlhčeným hadříkem-a to zejména v případě, že používáte hnojivové postřiky a balzámy na listy.

hnojeni a presazovaniNovinkou je přírodní přípravek KP Zelené pokojové rostliny. Tento růstový aktivátor, podporující i kondici a vitalitu rostlin, je vyroben z vodného extraktu čtyř bylin.

Jeho účinnost spočívá v obsahu NPK, hořčíku, vápníku, železa, zinku, mědi, molybdenu, které jsou v takovém množství, aby rostlině prospívaly. Jeho přírodní báze má dále za následek zvýšení obranyschopnosti rostlin a odstranění stresu.

Další kladnou vlastností jsou antibakteriální účinky a zamezení napadení škůdců. Postřikem rostlinky získají lesk listů a vytváří příjemnou bylinnou vůni, která provoní celý byt. Přípravek je určen pro jakékoliv zelené pokojové rostliny a jeho dávkování je tak jednoduché, že to zvládne opravdu každý.

Hnojiva pro bylinky

hnojeni na bylinkyDalší skupinou rostlin, které si zaslouží naší pozornost, jsou bylinky, které si za poslední léta získaly velkou oblibu. A tak se pěstují v květináčích doma na oknech nebo i v záhonu na zahrádce. Aby se bylinkám dařilo a my si mohli zpestřovat naše pokrmy krásnými zdravými listy, je důležité se o ně pečlivě starat.

Přípravky, které na ně používáme, musí být přírodního rázu, aby nám neškodily. Novinka Kouzlo Přírody Bylinky je růstový aktivátor s výživou, který obsahuje živiny, mikroprvky a vodný roztok ze čtyř bylin. Aplikovat jej můžete postřikem nebo zálivkou a to 1x týdně. Podporuje růst, výnos a vitalitu bylinek a zvyšuje obranyschopnost proti škůdcům a chorobám. Tento přírodní, bylinný přípravek můžete používat na jakékoliv druhy bylinek.

Pozor na nedostatek živin na zahradě

Poruchy z nedostatku živin mohou mít i stromy a jejich plody. Chloróza je nemoc vyskytující se u broskvoní a okrasných rostlin, kdy listové čepele žloutnou, slabě kvetou a plody opadávají. Při prvních příznacích je vhodné použít přípravek Harmonie Železo.

Pokud se u jablek objeví hořká skvrnitost, projevující se hnědými propadlými ostrůvky pod pokožkou plodů, doporučuje se přípravek Harmonie Vápník.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist