Zazimování zahrady
- Trávník
Trávník je potřeba posekat a vyhrabat veškeré zbytky organického materiálu. Doporučujeme provést i podzimní vertikutaci. Můžeme rovněž i postříkat proti plevelům a preventivně i proti plísni sněžné.
- Podzimní hnojení
Na podzim potřebují rostliny víc draslíku, aby se zahustily buněčné šťávy a rostlinná pletiva bez problémů přezimovala. Hnojíme po sklizení zbytků zeleniny a okrasné trvalky můžeme i právě teď. Je vhodné použít hnůj s obsahem rohoviny, která je dlouhodobým zdrojem organického dusíku nebo speciální podzimní hnojiva.
- Bylinky a víceleté trvalky
Zároveň je nutné připravit víceleté rostliny na zimu-zejména levanduli, šalvěj, dobromysl a meduňku. Před zimou větvičky ostříháme, aby byla rostlina připravená na jarní rašení. U země by např. šalvěj zdřevnatěla a rašila by až na koncích výhonů. Keřík by pak byl nekompaktní. Rovněž tak předcházíme houbovým chorobám a plísním. Podobně sestříháme i tymián, u kterého zůstane nad zemí 5-10 cm.
- Řízkování muškátů
Pokud nejsme líní, je ta správná doba na řízkování musškátů. Nařežeme větvičky na délku třech oček, olámeme přebytečné lístky a hlavně květy. Stonek smočíme v práškovém stimulátoru a zasadíme do vlhkého písku, který pravidelně zalíváme. Jednotlivé řízky by měly mít prostor cca 3 cm. Truhlík osázený muškátovými řízky necháme přes zimu ve světlé studené místnosti. Muškáty totiž potřebují teplotu do 10ti stupňů.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.