Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zazimování zahrady

Říj 1003 Autor: Redakce
  • Trávník

Trávník je potřeba posekat a vyhrabat veškeré zbytky organického materiálu. Doporučujeme provést i podzimní vertikutaci. Můžeme rovněž i postříkat proti plevelům a preventivně i proti plísni sněžné.

  • Podzimní hnojení

podzimní hnojeníNa podzim potřebují rostliny víc draslíku, aby se zahustily buněčné šťávy a rostlinná pletiva bez problémů přezimovala. Hnojíme po sklizení zbytků zeleniny a okrasné trvalky můžeme i právě teď. Je vhodné použít hnůj s obsahem rohoviny, která je dlouhodobým zdrojem organického dusíku nebo speciální podzimní hnojiva.

  • Bylinky a víceleté trvalky

víceleté rostlinyZároveň je nutné připravit víceleté rostliny na zimu-zejména levanduli, šalvěj, dobromysl a meduňku. Před zimou větvičky ostříháme, aby byla rostlina připravená na jarní rašení. U země by např. šalvěj zdřevnatěla a rašila by až na koncích výhonů. Keřík by pak byl nekompaktní. Rovněž tak předcházíme houbovým chorobám a plísním. Podobně sestříháme i tymián, u kterého zůstane nad zemí 5-10 cm.

  • Řízkování muškátů

řízkování muškátůPokud nejsme líní, je ta správná doba na řízkování musškátů. Nařežeme větvičky na délku třech oček, olámeme přebytečné lístky a hlavně květy. Stonek smočíme v práškovém stimulátoru a zasadíme do vlhkého písku, který pravidelně zalíváme. Jednotlivé řízky by měly mít prostor cca 3 cm. Truhlík osázený muškátovými řízky necháme přes zimu ve světlé studené místnosti. Muškáty totiž potřebují teplotu do 10ti stupňů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist