Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zakládáme zahradu

Čvc 1113 Autor: Redakce

Každý by rád bydlel ve svém a nejlépe v domku se zahradou. Jak ale na to aby vaše zahrada splnila všechny očekávání? Máte několik možností a jednou z nich je, nechat si zahradu navrhnout i realizovat od odborné firmy. Pokud se přikloníte k této variantě, vždy si vybírejte společnost se sídlem ve vašem regionu, jinak zaplatíte nemalé částky za dovoz rostlin i materiálu. Vždy se předem dohodněte na ceně a nechte si zhotovit plán zahradní architektury. Plány by měly být zadarmo v případě, že si necháte zahradu i zrealizovat. Tato možnost je asi nejjednodušší, ale i velmi malá, jednoduchá zahrada s několika trvalkami, trávníkem a keři vás vyjde na desítky tisíc korun.

Zakládáme novou zahradu

Realizujeme zahradu svépomocí

Je jasné, že zahrada musí být založena podle určitých pravidel. Ta se dozvíte spolu s dalšími informacemi v publikaci ENCKLOPEDIE ZAHRADNÍHO DESIGNU, kterou pořídíte v knihkupectvích nebo na Internetu cca za 800 Kč. Publikace poutavě popisuje návrh, založení i péči o zahradu. Najdete zde stovky barevných fotografií a rozdělení zahrad podle jejich stylu od anglické až po japonskou. Dostanete tak přehled o charakteristických rysech jednotlivých zahrad, protože zahrada by vždy měla ladit s domem i ostatními technickými prvky na zahradě. Uvažovat musíte také přírodní podmínky, složení a pH půdy a podobně. Kniha navíc obsahuje průvodce rostlinami s obrázky a popisem jednotlivých kultivarů. Tak budete moci v zahradnictví nakoupit přesně ty rostliny, které se budou pro vaši novou zahradu honávrh zahradydit.

Navrhnutí vlastní zahrady vás bude těšit. Encyklopedie vám vysvětlí i základní řez rostlin tak, aby vám „nepřerostly přes hlavu“. Podtrženo sečteno se naučíte vše, co budete potřebovat. Publikace je vhodná pro začátečníky, ale i pokročilé zahradníky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Zakládáme zahradu
  • Kučera 13.7.2011 (08:32)

    Knihu jsem dostal k narozeninám a je úžasná, mohu jen doporučit. Rád si jí i jen tak prohlížím a inspiruji se.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist