Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zahradní kamenivo Liaflor pro lepší vlastnosti půdy i dekoraci

Dub 1507 Autor: Redakce

Zahradní kamenivo Liaflor je čistě přírodní, zdravotně nezávadný a ekologický granulát, známý také pod názvem keramzit. Jedná se o lehké keramické kamenivo určené především pro dekorační a pěstební účely na zahradě, ve skleníku i doma. Je ideální pro řadu zahradních a dekoračních aplikací. Jeho výhody využijí především zahradníci, zahradní architekti i menším zahrádkáři a pěstitelé pokojových i venkovních rostlin.  

Příklady využití Liafloru v praxi

Příprava drenážní vrstvy z LiafloruDrenážní vrstva

Liaflor je s oblibou používán jako drenážní vrstva pod zeminu do květináčů a truhlíků. Tato vrstva pak slouží k lepšímu odvedení přebytečné vody ze zálivky mimo kořenový systém rostlin. Snižuje se tak riziko přelití a uhnívání kořenů.

Hydroponický substrát

Liaflor je ideální jako hydroponický substrát pro pěstování téměř všech pokojových rostlin, skleníkové zeleniny (rajčata, okurky) nebo květin.  Hlavními výhodami hydroponie je rychlejší růst rostlin a jejich menší náchylnost k chorobám. Liaflor je navíc naprosto přírodní a netečný materiál bez jakýchkoliv příměsí. Žádným způsobem neovlivňuje PH živného roztoku – zálivky s hnojivem, která se volí podle druhu pěstované rostliny.

Liaflor jako hydroponický substrát

Dekorační účely

Liaflor jako dekorace v květináčiLiaflor působí díky své přirozené hnědočervené barvě velmi příjemně jako dekorace. Další výhodou je jeho nízká hmotnost i při velkém objemu. Může tak být použit i na velkých plochách a ve velkých nádobách a přesto se s ním dobře manipuluje.

  • Tento čistě přírodní materiál lze v záhonech, květináčích, truhlíkách apod. využít jako svrchní okrasnou vrstvu, např. jako alternativu mulčovací kúry. Vrstva Liafloru bude při tomto využití fungovat nejen jako estetický prvek, ale také zabraňovat rychlému vysychání zeminy a sníží také výskyt plevele.
  • Liaflor můžeme často vidět jako náhradu zeminy v květináčích u umělých rostlin. Liaflor je totiž mnohem lehčí než zemina, neobsahuje žádné nečistoty ani choroboplodné zárody, nepráší a neznečišťuje své okolí. Vyplatí se tak používat v různých aranžmá v hotelech, bankách, na úřadech  a dalších veřejných místech.
  • Díky nízké objemové hmotnosti je také často využíván jako aranžérský prvek výstavních ploch, výloh nebo také ve fontánách. Pro tyto účely ho lze používat opakovaně na různých místech. Zrna Liafloru jsou pevná a ani po delší době se nerozpadají ani nedrolí.
  • Méně tradiční, avšak stále oblíbenější je také použití Liafloru pro úpravu hrobů. Hrob díky Liafloru vydrží upravený i delší nepřítomnost pozůstalých. Podobně jako v květináčích zabraňuje vysychání zeminy pod ním a brání prorůstání plevele.

Květiny v substrátu s příměsí Liadrainu 

Provzdušnění zeminy, přísada do substrátů

Liaflor se v drcené podobě pod názvem Liadrain používá také na provzdušnění pěstebních substrátů. Ke kořenům se tak dostane více vzduchu. Kořeny rostlin jsou pak méně zamokřeny a lépe tak odolávají uhnívání i při častější zálivce. I při tomto použití jistě oceníte nízkou objemovou hmotnost a lepší manipulovatelnost s květináči. Doporučený poměr je 1 díl Liadrainu a 2 díly zeminy.

Jak a kde koupit Liaflor

Liaflor můžete zakoupit ve 2 formách jako Liaflor, Liaflor Classic, nebo v drcené formě jako Liadrain v obchodní síti výrobce Liafloru, společnosti Lias Vintířov nebo také on-line v e-shopu.

V případě zájmu o větší odběr kontaktujte obchodně technického poradce, který vám poskytne další informace a připraví individuální cenovou nabídku.

Ing. Libor Pupík
tel.: +420 352 324 435
mob: +420 606 643 550
e-mail: pupik@liapor.cz

Liaflor Premium 8-16mm02

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist