Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní bazény

Úno 1208 Autor: Redakce

Zima je pro většinu z nás dobou odpočinku a plánování. Pokud plánujete pořídit si zahradní bazén, máme pro vás několik velmi důležitých informací. Nabídka bazénů je totiž velmi široká a je složité vybrat si ten správný, který se hodí právě na vaši zahradu. Jako první musíte zvážit účel bazénu a samozřejmě jsou důležité také finanční prostředky, které chcete pro nákup a provoz bazénu uvolnit z rodinného rozpočtu. Nejedná se totiž o investici, kterou realizujete každý rok.

Bazény vyhledávají zejména rodiny s dětmi. Nic totiž nezabaví v horkých letních dnech děti tak, jako vodní radovánky na vlastní zahradě. Pro rodiče je neocenitelné, že mají své ratolesti na očích a nemusí utrácet za velmi drahé vstupné na koupaliště a do aquaparků. Ovšem bazény nabízejí relaxaci a chvilku pohody i pro dospělé.

V dnešní době jsou díky technologickému pokroku bazény moderní a designové. Díky použitým materiálům jsou téměř bezúdržbové a navíc s dlouhou životností. Výrobci kladou důraz také na snadnou údržbu, ale také montáž a demontáž.

Pokud budete používat kvalitní bazénovou chemii a další možnosti čistění, můžete v bazénu napouštět jen jednou, na začátku letní sezóny. Samozřejmostí každého zahradního bazénu či jezírka by měla být výkonná filtrace. Dále nezapomeňte na síťky pro větší nečistoty a spadané listí či větévky. K bazénu dokupte zakrývací plachty, schůdky a velmi oblíbené jsou i solární ohřívače vody, které prodlužují sezónu v podstatě od jara do podzimu.

Pomoci vám může i vhodná bazénová chemie, pH testery, nebo enzymatické čističe vody. Křišťálově čisté vodě prospějete také výběrem vhodného místa pro umístění bazénu. Bazén by neměl být v blízkosti vzrostlých stromů.

Všeobecně platí, že je prevence vždy lepší a také levnější než následné řešení problému. Proto se při realizace bazénu a formy jeho čištění obraťte na profesionály. Nám se osvědčily informace získané na hawaj.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist