Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zabraňte trvalému poškození bazénu pomocí polymerové dezinfekce

Kvě 1231 Autor: Redakce

bezchlorova desinfekcePoužívali jste vloni pro dezinfekci vašeho bazénu prostředky na bázi chloru?

Pokud ano, nemělo by vás překvapit, že jste letos na jaře našli povrch bazénu v horším stavu než loni. Vysvětlení je nasnadě – pravidelné používání chlorových prostředků na čištění a dezinfekci vody v bazénech ničí materiál, ze kterého je povrch bazénu vyroben. A nezáleží na tom, jestli máte bazén zabudovaný v zemi nebo ne, jestli je gumový či plastový.

Chlor obsažený v přípravcích ničí většinu materiálů.

Polymerová dezinfekce – zdravější pro vás i váš bazén

Je udivující, že nepochybujeme o škodlivosti chloru pro textil či naši pokožku a vlasy. Ale pokud jde o bazén, jeho povrch a okolní prostory, kam voda dosáhne, už tolik všímaví nejsme.

guaaA ačkoli jsou na trhu k dostání i bezchlorové přípravky na dezinfekci bazénové vody, řada majitelů soukromých bazénů upřednostňuje starší a méně šetrný způsob čištění – chlorové přípravky.

Po několika letech je určitě čas na změnu, která uleví bazénu, plavkám a v neposlední řadě i vašemu zdraví. Ta změna se jmenuje polymerová dezinfekce, která se v České republice prodává pod značkou GUAA.

GUAA nabízí jednoduché řešení pro majitele bazénů, kteří chtějí povrch svého bazénu zachovat co nejdéle v dobrém stavu. Dlouhodobým působením chloru povrch bazénu bledne, křehne a je náchylnější k proražení.

Chlor nahrává prodejcům bazénů

Je pravda, že prodejci bazénů často doporučují chlorové přípravky. Už po krátkém zamyšlení zjistíte jejich motiv – čím dříve si bazén poškodíte, opotřebujete nebo rovnou zničíte, tím dřív se k nim vrátíte pro nový. Úplně stačí, aby vám vypadla dezinfekční tableta z plováku a zůstala ležet na dně bazénu – kvůli působení agresivního chloru máte za pár hodin ve dně díru.

Při pravidelném používání přípravků řady GUAA, která neobsahuje chlor, dezinfikujete efektivně a účinně vodu v bazénu, ale také chráníte jeho povrch. Polymerová dezinfekce totiž účinně likviduje mikroorganismy, aniž by výrazně ničila materiály tvořící povrch a doplňky bazénu.

Poptávka po přípravcích řady GUAA už několik let roste a čím dál více zákazníků se přesvědčuje, že tato moderní dezinfekce funguje. Odečtěte si tedy nepříjemný zápach chloru, zbytečné ničení bazénu a ohrožení zdraví. Výsledek? Opustit chlorovou dezinfekci se vyplatí hned kvůli několika podstatným výhodám.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist