Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vytvořte si ze své zahrady oázu odpočinku a relaxace!

Čvn 2420 Autor: Claudie Kornelová

Zahrada není jen místem pro pěstování květin a zeleniny. Může být také místem klidu, míru a odpočinku po náročném dni. Pokud toužíte po vytvoření své vlastní oázy odpočinku, následující tipy a rady vám pomohou proměnit vaši zahradu v místo, kde si můžete užít klidný čas a relaxaci.

zahrada

Jak si na zahradě vytvořit oázu relaxace a klidu? Zdroj foto: Pixabay.com – Dar1930

1. Plánování a design

Než začnete s jakýmkoli úpravami, udělejte si nejprve čas na plánování a design vaší oázy odpočinku. Zvažte faktory jako je velikost vaší zahrady, orientace slunce, stínění a vaše osobní preference ohledně stylu a atmosféry. Zahrňte do plánování prvky jako jsou posezení, zelené rostliny, vodní prvky a osvětlení.

2. Pohodlné posezení

Klíčovým prvkem oázy odpočinku je pohodlné a relaxační posezení. Zvažte investici do kvalitního venkovního nábytku, který bude odolný vůči povětrnostním vlivům a zároveň pohodlný pro dlouhé odpočinkové chvíle venku. Zahrňte do prostoru různé typy posezení, jako jsou lehátka, houpací židle, pohodlné lavice nebo dokonce venkovní pohovky.

3. Zelené rostliny

Zahrada plná květin a rostlin přináší do oázy odpočinku příjemnou atmosféru a osvěžující vzhled. Zvolte rostliny, které vám přinášejí radost a uklidňují váš pohled. Zvažte kombinaci kvetoucích rostlin, aromatických bylin a zelených listnatých rostlin pro pestrost a krásu.

4. Vodní prvky

Relaxační atmosféru v zahradě můžete přidat pomocí vodních prvků, jako jsou fontány či malá jezírka. Zvuk tekoucí vody má uklidňující účinek a přináší do prostoru harmonii a klid.

voda

Můžete vyzkoušet přidat vodní prvky. Zdroj foto: Pixabay.com – Jeffrey Bonto

5. Osvětlení

Nezapomínejte na osvětlení, které prodlouží čas, který můžete trávit venku, a vytvoří útulnou atmosféru ve večerních hodinách. Zahrňte do prostoru různé typy osvětlení, jako jsou svíčky, lampiony, závěsná světla nebo solární lampy.

6. Zóny relaxace

Rozdělte zahradu do různých zón určených pro odpočinek a relaxaci. Můžete zahrnout posezení pro čtení a meditaci, místo pro opalování a relaxaci na slunci, nebo dokonce venkovní koutek pro cvičení jógy nebo tai-či.

7. Prvky osobního doteku

Přidání osobních prvků, jako jsou dekorativní polštáře, plédy, venkovní koberce nebo umělecká díla, pomůže vytvořit prostor, který je pro vás zcela jedinečný a příjemný.

8. Hudba a zvuky přírody

Prostředí vaší oázy odpočinku můžete oživit pomocí hudby nebo přírodních zvuků, jako jsou zpěv ptáků nebo zvuky lesa. Přenosné reproduktory nebo venkovní reproduktorové systémy vám umožní snadno přenést hudbu ven a doplnit atmosféru relaxace.

9. Údržba a péče

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a péči o vaši oázu odpočinku. Pravidelné zalévání, ořezávání rostlin, čištění nábytku a péče o vodní prvky jsou důležité k udržení prostoru v dobrém stavu a dlouhodobému užívání.

Sledování těchto tipů vám pomůže vytvořit z vaší zahrady místo klidu, odpočinku a relaxace, které vám poskytne únik od každodenního stresu a naplní váš život klidem a pohodou. Užijte si krásu přírody a nechte se unést klidem vaší vlastní oázy odpočinku!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist