Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vytvořte si na své zahradě dokonalý meditační prostor a oázu klidu

Úno 2305 Autor: Claudie Kornelová

Co je více uklidňujícího, než když si po náročném dni jdete odpočinout na svou zahradu, která je upravena do meditačního stylu. Zkombinujte přírodní materiály, uklidňující barvy a design a dosáhněte tak vytouženého vnitřního klidu. Tato uklidňující zahrada se stane vaším únikem od stresu k naprosté relaxaci.

zahrada

Vytvořte si na své zahradě uklidňující oázu, kde si odpočinete. Zdroj foto: Unsplash.com – Jan Canty

Vytvoření základů

K vytvoření relaxační zóny nepotřebujete mnoho. Začněte jednoduchým základem, kdy si svou mini zahrádku můžete vymezit kobercem, například voděodolnou podlahovou krytinou se sisalovým vzhledem. Přírodní sisal se kazí a absorbuje dešťovou vodu, takže je tak těžký, že by mohl poškodit vaši terasu nebo způsobit její zhroucení. Na něj položte menší koberec nebo rohož tatami, abyste si vymezili prostor k sezení. Ujistěte se, že jste zvolili koberec s barvami a vzorem, které působí uklidňujícím dojmem.

Trocha pohodlí

Každá zahrada, jejíž design má působit uklidňujícím dojmem, je neúplná bez pohodlného místa k posezení a odpočinku. Přidejte proto nízký stolek a velké, nadýchané polštáře potažené bavlněným povlečením, které se snadno udržuje, a zajistěte si tak dostatek komfortu a pohodlí při sezení. Vybírejte nábytek z přírodních materiálů, jako jsou bavlněné a lněné tkaniny, bambus, kámen, mušle, dřevo, hliněné nádobí a kovy, v barevné paletě zemitých tónů. Při výběru se soustřeďte spíše na jednobarevné odstíny než na vzory.

zahrada

K příjemné atmosféře přispívá také pohodlné sezení. Zdroj foto: Unsplash.com – Robin Wersich

Zapůsobte na všechny smysly

Co by byla meditační zahrada bez toho, aniž byste si mohli užívat blaženosti a hrát si se svými smysly. Na zahradě si zaveďte měkké osvětlení místo klasických, nepříjemných svítidel, uklidňující vůně a uklidňující zvuky. Sestavte sortiment svíček s hladkými kameny a sukulenty, například rozchodníky, v kovovém květináči na rostliny a dokončete tak efekt klidného designu meditační zahrady. Vyberte si aromatické svíčky s uklidňující vůní levandule, heřmánku, jasmínu nebo santalového dřeva.

Začleňte uklidňující rostliny

Pozvěte do zahrádky matku přírodu. Ozdobte zábradlí nebo lavičky ve své mini zahrádce na rozjímání nádobami naplněnými rostlinami. Vybírejte květináče z přírodních materiálů, jako je například kamenina – jednoduché, ale dokonalé propojení s matičkou Zemí a zemskými tóny. Smíchejte snadno udržovatelné květiny, jako jsou petúnie, s úžasnými okrasnými travinami a jednou nebo dvěma voňavými bylinkami, například rozmarýnem nebo myrtou. K naprosté dokonalosti meditačního prostoru vám dopomůže už jen krása orchidejí. Nejsnadněji se pěstují tyto druhy – například Phalaenopsis Ching Her Golden Princess x P. Ching.

zahrada

Začleňte několik uklidňujících rostlin a květin. Zdroj foto: Unsplash.com –
Shalev Cohen

Únik pomocí uklidňujících zvuků

Doplňte svou zahradu poklidnými zvuky. Pro jemné zvukové efekty můžete do zahrady umístit malou fontánku nebo zavěsit hezky vypadající dřevěnou zvonkohru. Můžete také přidat zvukový přístroj, který bude přehrávat uklidňující zvuky mořských vln, zpěvu ptáků a uklidňujícího bílého šumu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist