Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vypálené skvrny na trávníku

Zář 1020 Autor: Redakce

ochrana trávníku proti psům a kočkámVypálené žluté nebo hnědé skvrny v trávníku mohou být způsobeny nerovnoměrným rozhozem hnojiva, plísněmi nebo škůdci. Pokud mají ale vypálené skvrny kulovitý tvar, pak je jejich příčinou očůrávání pozemku psem nebo kočkou. Vyčůraná místa vyrejeme, nasypeme nový substrát a vysejeme univerzální výsev sadby. Každé podmínky totiž vyselektují semínka, která se pro daná stanoviště nejlépe hodí. Pokud chceme zamezit občůrávání například skalky nebo jiných částí zahrady, použijeme pro roszliny i zvířata neškodný odpuzovač do venkovních prostor. Nejvhodnějším přípravkem je GEL na ochranu trávníků.

kočka na zahraděCo se plevelů v trávníkové zahradě týče, musíme opět brát ohledy na zvířata. Pokud je na zahrádce pes, je potřeba vyvarovat se použití herbicidů. Proto používáme speciální vypichovač plevelů.

Důležitá je i vhodná podzimní výživa. V případě zvířat na zahrádce použijeme raději vododrozpustná hnojiva v kapalné formě. V konvi naředíme potřebnou koncentraci a trávník jednoduše zalejeme. Nebo použijeme granulovaná organická hnojiva s guánem. V případě rozhozu hranulovaných hnojiv ale zamezíme přístupu zvířat na trávník nejméně po dobu jednoho dne.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist