Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vyhlaste válku škůdcům

Čvc 1311 Autor: Aneta Skotníková

postrik proti skudcumAsi každý pěstitel a zahrádkář touží po kvalitních plodinách bez jakýchkoliv příznaků nemoci či snad návštěvě nějakého škůdce. Abychom se těchto nepřátel zbavili, k dostání je na trhu nespočet přípravků. Jeden z těch skutečně účinných si právě přiblížíme a snad vám tak pomůžeme v rozhodování, na který přípravek je skutečně spolehnutí.

Calypso 480 SC

Calypso 480 SC je insekticidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu pro ředění vodou. Je vhodný k ochraně třešní, višní, jabloní, slivoní, brambor, řepky olejky proti savým a žravým škůdcům.

Obsahuje účinnou látku thiacloprid ze skupiny chloronicotinylů. Že nevíte, co to znamená? Je to požeravý jed, který naruší přenosový impulz v nervovém systému hmyzu a ten poté umírá.

A kdy se přípravek používá?

postrikyZáleží, jakého typu hmyzu se chcete zbavit. Pojďme si přiblížit alespoň některé. Na dospělého jedince květopase jabloňového přípravek aplikujte, když je jabloň ve stadiu myšího ouška. Proti obaleči jablečnému a švestkovému se braňte hned po vrcholu letové vlny, nejpozději však po začátku líhnutí larev. Na pilatku jablečnou zaútočte na konci kvetení jabloně. Pomocí signalizačních desek snadno určíte zvýšení náletu vrtule třešňové, proti nejmladším larvám se aplikace provádí v době maximálního kladení vajíček. Proti mšicím přípravek nejlépe zabírá hned po prvních příznacích. U mandelinky bramborové se aplikace také provádí v době maxima líhnutí larev. Dále je skvělým pomocníkem při hubení škůdců na řepce olejce a hořčici bílé. Proti krytonosci čtyřzubému a krytonosci řepkovému se aplikace provádí nejlépe před začátkem kladení vajíček. U blýskáčka řepkového přípravek postřikujeme v době, kdy poupata prosvítají. V době maximálního náletu krytonosce šešulového a bejlomorky kapustové vám tento přípravek bude také jistě velice nápomocný.

Přípravek používáme maximálně 2x během vegetačního období. Aplikujeme pomocí postřikovače nebo rosiče. Můžeme tak přesně a rovnoměrně dávkovat. Doporučené množství je na ovocné plodiny 300–1000 l/ha, na brambory 300–500 l/ha. Veškeré další informace, jako je podrobné dávkování, příprava postřikové kapaliny, skladování, bezpečnostní pokyny a další, se samozřejmě dočtete na obalu přípravku.

Calypso 480 SCInsekticid Calypso 480 SC je mimo jiné oblíben i pro svou výbornou účinnost i během vysokých teplot a slunečního svitu. Pro ještě vyšší účinnost se doporučuje aplikovat i insekticidní přípravek Decis, který se dá také užívat na široké škále rostlin, dřevin, obilovin, ovoce i zeleniny proti velké řadě škůdců. Často je užíván i v lesnictví. U tohoto přípravku se ale nedoporučuje aplikace nad 23°C.

Jestli se náhodou potýkáte s těmito nebo i jinými škůdci, přípravek Calypso 480 SC by rozhodně neměl chybět ve vaší zbroji.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vyhlaste válku škůdcům
  • Ing. Jan Pirkl 8.8.2013 (10:22)

    Na listech hrušní od jara se objevily hnědé skvrny a listy se začínají kroutit. Nevím co je to za chorobu. Mohu vzorek listů někam poslat, třebas do Receptáře pro radu odborníků? Díky za odpověď.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist