Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybírejte SVĚTLOVODY s rozumem, nechejte si poradit odborníkem

Srp 1125 Autor: Jakub Brandalik

Text: Jakub Brandalík, odborník na denní světlo a majitel českého výrobce světlovodů – firmy LIGHTWAY

svetlovodSvětlovod přivádí denní světlo z oblohy bez nároků na elektrickou energii přesně tam, kde ho chcete nebo potřebujete mít. Je to díky speciálně tvarované skleněné kopuli, která je napevno zabudována ve střeše, nebo na fasádě domu. Zachytává denní světlo, které je nasměrováno do světlovodného tubusu. V místnosti je instalován konečný prvek celé sestavy, který zajistí rovnoměrné rozptýlení denního světla v místnosti. Majitel takového domu, kanceláře, obchodních prostor či výrobní haly, dostává do interiéru přirozené denní světlo po celý rok.

To podpoří nejen psychiku lidí, co dům obývají, nebo pracovníků, kterým halu osvětluje světlovod, ale znamená to až 80% úsporu energie všude tam, kde by jinak muselo být použito umělé osvětlení i přes den.

Co světlovod přináší?
– PROSVĚTLÍ prostory osvěžujícím, přirozeným světlem
– PROMĚNÍ tmavé místnosti na sluncem osvětlené prostředí
– PŘISPĚJE k odstranění nemocí z umělého osvětlení
– POVZBUDÍ náladu a výkon doma i na pracovišti
– POMÁHÁ vašemu rozpočtu uspořit peníze
– POSÍLÍ odpovědnost za životní prostředí

Kde se nejčastěji využívají světlovody?

svetlovodyV rodinném bydlení je využití sytému Lightway především v rodinných domech, vilách, bytech a chalupách. Denní světlo je nejčastěji přiváděno do chodby, kuchyně, ložnice, šatny, schodiště, obývacího či dětského pokoje, toalety, sauny, garáže, dílny nebo sklepa. Pokud vám nedovoluje typ budovy nebo prostory použít běžné vedení nebo ukončení světlovodu, či pokud je potřeba přizpůsobit se speciálním technickým, hygienickým nebo ergonomickým vyhláškám či normám, nabízí se produkt Lightway Individual (řešení na míru).

Nejčastější využití je ve společných prostorech bytových domů – osvětlení schodiště, designových prostorech, nízkoenergetických, pasivních domech, domech chráněných zemí nebo památkově chráněných objektech.

 

Jak vybrat správný a ideální světlovod pro svůj interiér?

,,Běžný zájemce se jen stěží orientuje v nabídce nejrůznějších systémů, které nabízejí tuzemští prodejci. Proto jsme v těchto dnech spustili zcela inovované webové stránky www.lightway.cz, kde návštěvníci najdou kompletní rozlišení druhů světlovodů na českém trhu. stresni svetlovodUvidí také, jak se vyrábí křišťálová kopule ve sklárně, dále si mohou přečíst postupy jak vybírat světlovod, nebo  se  podívají na ostatní videa a tam se dozví, kde všude se světlovody používají a kolik například uspoří žárovek a elektřiny,“ říká k novým webovkám Jakub Brandalík. ,,V sekci galerie uvádíme mnoho příkladů interiérů osvětlených světlovody. Jsou  zde představeny novinky, jakou je třeba prvek proti kondenzaci a ztrátám tepla v zimě. Na vývoji stránek budeme i nadále pracovat. Můžu prozradit, že plánujeme využití 3D programu pro vizualizaci interiérů a výpočty množství denního osvětlení. Vylepšovat chceme i další podpůrné weby jako světlovody.cz a brandalik.cz. Zcela upřímně říkám, že na komunikaci s laickou i odbornou veřejností mi záleží,“ dodal Jakub Brandalík.

Rozdíly mezi výrobkem renomované firmy a levnými replikami

Podstatný je rozdíl ve výkonnosti kopule.  Důležitý je ale také materiál světlovodného tubusu a nemalou roli hraje provedení rozptylovače světla v místnosti. Napálený majitel domu a šetřivý uživatel světlovodu, pak o těchto zařízeních nechce ani slyšet, nebo začne mít pokaždé špatnou náladu, když se na světlovod v místnosti jen podívá.

 

Jakub Brandalík dodává: ,,Správný výrobce svoje systémy nejen vyvíjí, vyrábí a prodává, ale současně i instaluje. Prioritou mojí firmy je vývoj nových produktů a především vysoká kvalita a účinnost systému. Důraz kladu na použité materiály i technologie výroby jednotlivých komponent. Beru jako výzvu, když se musíme popasovat s neobvyklými tvary budov, či nevšedními požadavky zákazníků. Jedním

 

z našich konkrétních výsledků z poslední doby, jsou tubusové světlovody v bytovém projektu Central Park v Praze. Jde o tubusy dlouhé až 50 metrů, což jsou rekordní délky nejen v rámci ČR, ale jedná se o unikát i v evropském měřítku. Vznikl tak unikátní projekt osvětlení jednotlivých podlaží schodišť denním světlem, umístěných uvnitř budovy.“

Fotogalerie

denni svetlosvetlo v koupelnesvetlovod na chodbezdrave svetlo

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vybírejte SVĚTLOVODY s rozumem, nechejte si poradit odborníkem
  • Bedřich Benda 26.8.2011 (15:22)

    Jaká je cena střešního světlovodu? Díky BB

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist