Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Vosy odežene hřebíček a česnek. Jak na to?

Srp 1515 Autor: Redakce

vosa obecnaMírná zima a extrémní sucho posledních týdnů způsobilo, že se u nás přemnožily vosy. Začínají být také velmi agresivní a z posezení na zahrádce mohou udělat opravdové peklo. Jak na ně přírodní cestou?

Vždy je lepší prevence. Všechno jídlo, které zrovna nekonzumujete, zavírejte do krabiček. Sladké pití zavíčkujte. Sladká vůně totiž vosy láká na velkou vzdálenost. Ihned odnášejte použité nádobí. Po jídle sobě a zejména malým dětem umyjte ruce i obličej.

Ani to ale není 100%, protože tento hmyz reaguje také na lidský pot. Odborníci radí používat neparfémované deodoranty.  Zejména sladké parfémy totiž vosy také lákají.

Když už nezvaní hosté na vaší hostinu navštíví, v prvé řadě zachovejte klid. Prudké pohyby je dokáží rozdráždit a zejména ve větším počtu dokáží být při obraně pochoutek agresivní a pokud se navíc cítí ohrožené, bodají. Při jídle i pití dávejte pozor. Polknout vosu je životu nebezpečné. Rády se schovávají v plechovkách s pivem a podobně.

Můžete je odlákat PET lahví se šťávou či ředěnou marmeládou. Na stůl také neváhejte dát mističku s přírodním repelentem proti vosám. Jeho příprava je více než jednoduchá!

Hřebíček a česnek proti vosám

vosy repelentSvařit 1 dcl vody a 10 ks hřebíčku je více než jednoduché. Mírně vychladlou vodu i s hřebíčky nalijte do menší misky, vložte obyčejnou houbičku na nádobí, na kterou nakrájejte na plátky asi 2 stroužky česneku. Díky hubce se bude hřebíčková voda pomalu vypařovat a skloubí se s vůní česneku. Tento přírodní parfém vosy opravdu nesnášejí.

Podobnou lázeň můžete ovonit i polovinou citronu a bazalkovými lístky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Srp 2022>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Sklik
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist