Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Víte, že zvířata slaví svůj svátek?

Zář 1630 Autor: Redakce

1. – 2.října 2016 na jejich počest pořádáme na Výstavišti v Holešovicích FESTIVAL ZVÍŘAT!

kocka cernobila

Svatý František z Assisi byl synem bohatého obchodníka, ale z lásky k Bohu všechnu materiální hojnost dobrovolně opustil. Měl jedinečný vztah k přírodě a ke všem živým tvorům, jejichž patronem se po své smrti stal. Proto na jeho svátek připadá Mezinárodní den zvířat, který společně oslavíme 1.-2.října 2016 na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Hlavními pořadateli festivalu je Incheba Expo Praha, se svými partnery Nadací na ochranu zvířat, TICA klubem CoolCats a časopisem Haf a Mňau, kteří pro diváky z řad široké i odborné veřejnosti uspořádali bohatý víkendový program.

Na co se můžete těšit? Tak především na dva dny plné poučení o zvířatech a zábavy s nimi, které se budou odehrávat na venkovních travnatých plochách Výstaviště, stejně jako uvnitř jednotlivých Křižíkových pavilonů. Občerstvení pro návštěvníky zajistí návazné trhy s kvalitními a chutnými vegetariánskými pokrmy a laskominami. Na Festivalu zvířat maso v žádné myslitelné formě jako občerstvení pro dvounožce nenajdete. Hlavním mottem tohoto víkendu je totiž: Láska a respekt ke zvířatům!

Určitě vás příjemně překvapí ukázky snad všech existujících sportovních disciplín se psy, které Festival ve svém programu nabídne – od silových sportů typu Dogpuller až po celosvětově oblíbený tanec se psem. Paralelně budou na venkovních prostranstvích probíhat soutěže v Dogbiatlonu a Agility.

Divákům se předvedou také psi služební, záchranářští a asistenční, vodicí a psi celní správy vycvičení na vyhledávání drog. Zkušení psovodi nám pomohou odkrýt tajemství jejich výcviku.

Svět miniaturních koní se divákům otevře v různorodých vozatajských disciplínách a při předvádění koníků dětmi. Krásu vznešených frísů budeme moci obdivovat při demonstraci drazúrního jezdeckého umění.

Stranou nezůstanou ani houževnatí huculové, kteří jsou českým původním plemenem, a zároveň ideálními společníky pro toulky naší krajinou.

Pakliže je část programu s většími zvířaty situována spíše outdoorově, uvnitř pavilonu B vás čekají mezi jinými sportovní králíci, kteří umí skákat přes překážky, záchranná stanice Nyctallus s ukázkami netopýrů, miniprasátka nebo nose work – zábavná aktivita vyhledávání předmětů pro psy malých i velkých plemen. A mnohé další! Oslava Mezinárodního dne zvířat má velmi košatý program. Proběhne pod záštitou městské části Prahy 4 a s jejím finančním přispěním.

Pro milovníky koček nabízí Festival událost, na které nemůže žádný kočkař chybět! Historicky první výstavu ušlechtilých koček nazvanou Black and White in Prague v ČR největší organizace světa, americké TICA. Do České republiky ji přivádí klub CoolCats, který zde zřídil její zastoupení. Krom oblíbených kočičích plemen bude na výstavě Black and White k vidění v Čechách unikátní toyger, mainský mývalí polydaktyl nebo skotská klapouchá kočka.

Nálepku nebezpečných vrahů se rozhodla psím plemenům, která dříve nesla označení „bojová“, sejmout bývalá reportérka Kateřina Kašparová. V sobotu pořádá se svým bullteriérem Billem na Festivalu zvířat již III.Bullsraz. Jeho součástí by mělo být i pokoření Guinessova rekordu z loňského roku, kdy se na jednom místě bez jediného škrábance sešlo 394 psů plemen bull.

A protože organizátoři Festivalu zvířata skutečně milují, najdete napříč celým Výstavištěm nespočetné množství charitativních akcí zaměřujících se na pomoc psům a kočkám v nouzi. Mezi všemi uveďme kupříkladu Svatováclavskou umisťovací výstavu koček, ze které si můžete odnést domů svoji vysněnou kočičku. Stejně tak bude fungovat přehlídka útulku Home4pets nabízející plejádu psích kamarádů bažících po novém domově. A pokud budete chtít pomoci, a zároveň se u toho dobře bavit, určitě neopomeňte navštívit stánek skupiny Můj život s kočkou.

A to nejlepší nakonec. Zvířecí lidé chtějí vždy dopřát svým svěřencům to nejlepší. V pavilonu C na ně čeká ANIMAL EXPO specializovaný prodejní veletrh s potřebami, službami a dalším zbožím určeným pro zvířecí mazlíčky. Nabízí se množství výstavních slev, stejně jako prezentace horkých novinek ze světa krmení, péče, úpravy srsti, veteriny, sportu, odpočinku nebo zvířecí módy.

Festival zvířat je velkou oslavou našich zvířecích přátel. V sobotu 13:00 ho slavnostně uvede Marta Kubišová a další hosté, Festival přijde podpořit také Honza Musil.

Přijďte na něj i vy, na téhle akci nemůže žádný opravdový milovník zvířat chybět!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist