Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Víte, jaké přípravky jsou vhodné na slimáky?

Dub 1719 Autor: Redakce

Slimáci jsou doslova pohromou pro zahrádku. Můžete je sice poctivě sbírat a následně hubit, ale zdaleka nejžravější jsou ti malincí, kterých si často ve vegetaci ani nevšimnete. Vyhlašte jim boj za pomocí přírodních přípravků.

boj se slimaky

Hromadily se nám otázky typu: „Každý rok svádím marný boj o svou úrodu se slimáky. Máme 2 malé děti, psa a kočku, proto se vyhýbám jakýmkoliv chemickým přípravkům. Existuje nějaký bezpečný přírodní přípravek, který je proti slimákům opravdu účinný? Zkoušela jsem různé babské rady, překážky z popele a písku, pivní pasti, sypala je solí a pořád vyhrávají. Předem děkuji za radu“.

Proto jsme oslovili odbornou poradkyni firmy Neudorff, autorku mnoha článků a publikací z oblasti péče o zahradu, Zuzanu Pavelkovou.

Existuje celá řada lidových metod, jak už to bývá, někomu fungují, někomu ne. Zaručeně účinné jsou ekologické přípravky na bázi železa (např. Ferramol), který je pro slimáky jedovatý, zároveň jsou naprosto bezpečné pro děti a zvířata. Fosforečnan železitý se v půdě působením mikroorganismů a látek vylučovaných rostlinami rozkládá na fosfor a železo, a tím je vlastně hnojí. Nemusíte se obávat, plody a rostliny chráněné Ferramolem je možné konzumovat bez rizika otravy kdykoliv, klidně přímo po ošetření. Výhodou tohoto preparátu je, že nikde, ani na záhonech, ani na trávníku nezůstávají mrtví slimáci. Ti se totiž po snědení granulek cítí zasyceni a zalézají do úkrytů, kde s pocitem sytosti. Přípravek se neaplikuje přímo na rostliny, je důležité granule po záhonu rozhodit rovnoměrně. Není vhodné aplikovat přípravek v kroužcích, protože se slimáci rychle tímto kruhem prokoušou a dalším slimákům nic nebrání k přístupu k rostlinám.

Další radou je prevence: udržujte zahradu čistou, zamezit tak možnosti jejich úkrytu – pravidelné sečení trávy, nenechávat na zahradě hromady kamení, dřeva, apod.

slimak

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Víte, jaké přípravky jsou vhodné na slimáky?
  • Dana Haspeklová 5.7.2020 (21:10)

    hestli Ferramol na slimáky účinkuje, fajn. Ale jak je to potom s hlemýždi, páskovkami apod.?! A já mám na zahradě už několik let slimáka největšího (zatím vím o 3 kusech). Takže předpokládám, že Ferramol na ně účinkuje stejně, ne? Tak to si potom s těmi španěláky ničíme i svoji přírodu!

  • Věra Vališová 29.6.2020 (14:58)

    Dobrý den,měla bych dotaz.Čím momentálně postříkat broskev na které jsem objevila monoliozu.Měli jsme jim tam i loni.Všechno jsem zlikvidovala,všechno pod broskví sbírala.Mám na to čas,máme jen tři broskve a jen ta jedna tím trpí.Ostřihávám zhnědlé lístky a taky odstřihávám postižené plody.Děkuji za odpověď

  • Eliška 24.4.2019 (14:48)

    My jsme na vyhubení slimáků vyzkoušeli Ferramol a máme od slimáků pokoj.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist