Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vhodné hnojivo pro bytové orchideje

Úno 1001 Autor: Redakce

Vhodných hnojiv stejně jako substrátů pro orchideje je na trhu bezpočet. Můžete zakoupit speciálně vyráběné pěstební substráty přímo pro orchideje anebo použít stejně dobrou a mnohem levnější variantu, kdy si namícháte například dřevěné uhlí s kůrou či keramzitem. Orchideji totiž na substrátu až tak nezáleží, veškeré živiny bere ze zálivky. Proto je k zálivce vhodné používat měkkou vodu, nejlépe dešťovou, popřípadě převařenou. V zálivce můžeme rozpustit malé množství tekutého hnojiva anebo použít novinku na trhu – drcené fosfátové sklo. Toto hnojivo s dlouhou působností se vyrábí ve dvou variantách. Buď hrubě drcené ve tvaru šupinek nebo rozemleté na prášek. Tento typ hnojiva se velmi snadno dávkuje a díky vysokému obsahu fosforu a draslíku, které si rostlina odčerpává postupně, orchideje přímo vybízí k růstu a kvetení.

orchideje

Vraťme se ale ke kapalným hnojivům

Ta jsou totiž pro hnojení orchidejí zdaleka nejvyhledávanější. Důvod je jednoduchý. Nejsou drahá a obsahují vyvážený poměr minerálů. Navíc se snadno dávkují, kdy většinou jednu odměrku (víčko od uzávěru) zamícháte v pěti litrech vody.

Tekutá hnojiva velmi rychle účinkují, ale jejich účinek nebývá dlouhodobý, proto je potřeba je používat pravidelně, nejlépe jednou za 14 dní.

Hnojiva vždy používejte do měkké vody. Jen tak je zaručeno dobré vstřebávání živin a bohaté nasazení poupat.

Tyčinková hnojiva

Tyčinková hnojiva mají mít rovněž složení určené přímo pro orchideje. Na nás ale působí, že se živiny uvolní pouze se zálivkou. Ta je ale u orchidejí omezena. Někomu ale tyčinky zapíchnuté v květináči vyhovují.

Postřiková hnojiva

Zejména v případě orchidejí anebo třeba bromélií je postřikové hnojivo velmi vyhledávaným zdrojem živin. Vždy je dobré předem listy omýt nebo alespoň otřít vlhkým hadříkem a hnojivo na lisy nastříkat pravidelně, vždy jednou týdně- a to od jara do podzimu.

orchideje teckovane

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Vhodné hnojivo pro bytové orchideje
  • Veronika 2.5.2010 (09:28)

    Paní Milado, toto hnojivo se dá přímo koupit buď ve formě prášku nebo ve formě granulátu a jmenuje se AVA – granulované hnojivo a AVA – práškové hnojivo. Vybrat si můžete 200 nebo 400 g.

  • Redakce 10.3.2010 (20:13)

    Paní Milado, fosfátové sklo zakoupíte například v tomto přípravku: Krystalické hnojivo ABO plus plod a květ-fosfátové sklo. Jedná se o půlkilovou krabičku.

  • Milada Bušková 10.3.2010 (16:27)

    Toto hnojivo sem si chtěla koupit jenže v prodejně je nemají ani neví co to je.Doufám že je seženu tak se mějte a hodně pěstitelských úspěchů.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist