Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

VERMIKULIT podpoří růst, zdraví a krásu rostlin

Bře 1617 Autor: Redakce

sazeni rostlin sedmikraskyRádi pěstujete pokojové rostliny, bylinky a třeba i ovoce a zeleninu? K dokonalému výsledku vám může pomoci přírodní přísada Vermikulit, která podporuje růst mladých rostlin, skvěle se tak hodí už při klíčení semen. Jedná se o 100% přírodní směs z magnesia, hliníku a železitého silikátu, díky čemuž na sebe váže vodu i případná přidaná hnojiva a rostlinám je dodává v postupných dávkách. Vermikulit působí také jako velmi účinný růstový stimulant, a to především díky minerálům a stopovým, které obsahuje: hořčík, draslík, vápník, křemík nebo mangan.

Jeho křehké složení se střední zrnitostí a bez chemických přísad půdu kolem rostlin zlehčuje a zabraňuje tvorbě plísní a hnilobě.

GRENA_Vermikulit_produkt_02Lze jím tak plnohodnotně nahradit perlit, písek i rašelinu. V případě, že pěstujete vzácnější druhy rostlin, jako jsou např. orchideje, palmy nebo masožravé květiny, bude Vermikulit Zahrada spolu se speciálním substrátem účinným pomocníkem při jejich úspěšném pěstování. Jeho složení i neobvyklá struktura se také hodí pro pěstování rostlin bez půdy, tedy hydroponii, což může u pokojových rostlin zasazených do skleněné nádoby vytvořit originální interiérový doplněk. 

Využití najde ale i na zahradě při pěstování ovoce a zeleniny. Protože velmi účinně zadržuje vodu, dostávají jí rostliny vždy pouze tolik, kolik potřebují. Nedochází tak k nežádoucímu přemokření kořenů a následnému uhynutí rostlin. Použitím Vermikulitu se tak i velmi efektivně snižují náklady na vodu i přidaná hnojiva, a to dokonce až o 60 %. Vypěstované plody nebo cibule a hlízy lze navíc ve Vermikulitu po sklizni uchovávat – udržuje ideální vlhkost a tím zabraňuje vzniku plísní.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist