Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Uvažujete o tepelném čerpadle? Neváhejte a ušetříte

Kvě 2013 Autor: Komerční sdělení

Vzhledem k probíhající třetí vlně kotlíkových dotací je právě teď ten nejlepší čas pro výběr nejvhodnějšího systému pro vaši stavbu. I bez podpory je ale tepelné čerpadlo jedním z mála obnovitelných zdrojů tepla, který se vyplatí.

Tepelné čerpadlo IVT AIR X 90

Od roku 2022 bude zakázán provoz starých kotlů na uhlí. Aktuální dotační program tak přináší poslední možnost pro využití státní finanční podpory při výměně kotlů na tuhá paliva za tepelná čerpadla a další ekologičtější zdroje vytápění. Podle Státního fondu životního prostředí lze čerpat až 80 % nákladů z dotací do maximální výše 127 500 Kč. Když si dům zároveň necháte zateplit, abyste snížili tepelnou ztrátu, máte díky programu Nová zelená úsporám nárok na dalších 20 tisíc Kč navíc.

Tepelné čerpadlo je výhodnější zdroj vytápění než elektřina, plyn, dřevo i uhlí. Pokud je správně navrženo a servisováno, přesahuje jeho životnost dvacet let. Například nahrazení plynového kotle znamená i levnější sazbu za elektřinu, čímž se sníží nejen náklady na topení a ohřev vody, ale i na provoz ostatních elektrospotřebičů. Při úplném odpojení od plynu ušetříte i za paušální poplatky a revize jeho rozvodů.

Tepelné čerpadlo IVT AIR X IIZískání kotlíkové dotace umí obstarat osvědčený dodavatel. Ten zajistí veškeré služby spojené s podáním a vyřízením žádosti, odborný energetický posudek a samotnou kompletní montáž tepelného čerpadla. Důležitým benefitem, který vybrané firmy nabízejí, je také demontáž a odvoz starého kotle a jeho ekologická likvidace. Takže se určitě vyplatí spolehnout se na odborníky.

Pro získání státního příspěvku je třeba v řádném termínu podat přihlášku s fotodokumentací současného topného zdroje, revizní zprávu stávajícího kotle a souhlas všech spoluvlastníků nemovitosti. Čerpadlo již máte? I vy můžete ušetřit. O dotaci lze žádat i zpětně, a to v případě, že byl kotel vyměněn od 15. července 2015. 

Jak vybrat správně?

Tepelná čerpadla se dnes nevyužívají pouze k vytápění a ohřevu teplé vody, ale kvůli globálnímu oteplování i ke chlazení budov. To je jedna z jejich obrovských výhod – jedno zařízení zajistí tepelnou pohodu v domě v tuhých zimách i horkých létech. Takovým je například jedno z nejprodávanějších čerpadel na trhu IVT AIR X 90. To šetří peníze díky velmi vysokému topnému faktoru (SCOP) 4,65. Jeho instalace je navíc snadná a ve výsledku vám v domácnosti zabere pouze 0,4 m2.

Není se čeho bát

Podívejte se na video, jak taková výměna tepelného čerpadla probíhá https://youtu.be/hIYamnyoHiI.

ivt cerpadla

Více podrobností o tepelných čerpadlech a doporučení, jak čerpat kotlíkové dotace, naleznete na stránkách cerpadla-ivt.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist